کارگزاری آبان
1399/08/24
15:59
#گزارش_روزانه_بازار اولین روز هفته با رشد بیش از 2 درصدی شاخص کل آغاز شد تا پس از مدتها روند نزولی شاخص امروز شاهد بازگشت تقاضای قدرتمند در کلیت با...

#گزارش_روزانه_بازار


اولین روز هفته با رشد بیش از ۲ درصدی شاخص کل آغاز شد تا پس از مدتها روند نزولی شاخص امروز شاهد بازگشت تقاضای قدرتمند در کلیت بازار باشیم. ارزش کل معاملات در بورس و فرابورس به دلیل عرضه نشدن صفوف خرید در سطح ۱۰ هزار میلیارد تومان باقی ماند.


تعدادی از نمادهایی که طی چند هفته گذشته به دلیل افشای اطلاعات الف بسته شده بودند امروز بدون دامنه نوسان بازگشایی شدند. نماد حفاری بدلیل برنده شدن در یک مناقصه به ارزش ۱۵۶ میلیون یورو از ۳۰ مهر متوقف شده است. سهم در این مدت یک گزارش عملکرد ماهانه بسیار خوب در مهر ماه داشته و انتظار میرفت رشد قیمت خوبی در بازگشایی داشته باشد. اما رشد ۹ درصدی حفاری در بازگشایی امروز مورد قبول ناظر بازار قرار نگرفت و معاملات سهم ابطال شد. وسپهر امروز پس از بازگشایی با رشد ۱۵ درصدی همراه شد. نماد های ومعادن با ۱۲ درصد و فارس با ۲ درصد کاهش قیمت به گردونه معاملات بازگشتند.


در آخر هفته ایی که گذشت نتایج شمارش آرای همه ایالتهای آمریکا مشخص شد و قطعی شدن انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا عکس العمل مثبت بازارهای کالایی و افت شاخص دلار را بهمراه داشت. آلومینیم، روی، مس و سرب همگی رشد قیمت را تجربه کردند. اسلب و بیلت صادراتی ایران با ۲ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته بترتیب به ۴۴۱ و ۴۱۷ دلار رسیدند. قیمت اوره فوب خلیج فارس پس از سه هفته کاهش جزیی این هفته با رشد قیمت همراه شد و به ۲۶۴ دلار رسید. متانول CFR چین با رشد ۳.۵ درصدی در محدوده ۲۴۰-۲۳۸ دلار بوده و محموله های صادراتی متانول ایران در بازار چین ۲۲۰-۲۱۰ دلار مورد معامله قرار میگرند.


در بازار ارز دامنه نوسانات کمتر شده و بنظر میرسد به یک ثبات نسبی در قیمت رسیده ایم که بهترین حالت برای بازار سرمایه میباشد. دلار نیما امروز با اندکی افزایش همراه بود و باید گفت بالای ۲۵۰۰۰ تومان تثبیت شده است. در صورتی که تا پایان آذر سطح فعلی را حفظ کند میانگین قیمت دلار در فصل پاییز ۴۰ درصد بالاتر از تابستان خواهد بود. صرافی ملی نرخ فروش اسکناس را ۲۶,۹۵۰ تومان درج کرد و در بازار غیر رسمی دلار در کانال ۲۷۰۰۰ تومان در نوسان بود.
انتهای خبر

0
0