آکادمی هلاکویی
1400/09/04
10:20
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۴ آذر

اتریوم بالاتر از سطح حمایتی ۴۱۵۰ دلار، مبنای…

اتریوم بالاتر از سطح حمایتی ۴۱۵۰ دلار، مبنای قدرتمندی تشکیل داد و همین امر به اتر کمک کرد موج بهبودی ثابتی را بالای منطقه مقاومت ۴۲۰۰ دلاری آغاز کرده و به سمت یک منطقه مثبت کوتاه مدت حرکت کند.


قیمت توانست سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۳۸۶ دلار به کف قیمت ۴۱۶۹ دلاری را پشت سر بگذارد. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز بالاتر از یک مثلث جمع شونده کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۷۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.


اکنون، این جفت ارز بالاتر از سطح ۴۲۵۰ دلار (۴۲۸۱ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ در حال تحکیم است. اولین مقاومت در این روند صعود نزدیک به سطح ۴۳۳۵ دلار قرار دارد.


نمودار اتر 15 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 4 آذر

اولین مقاومت اصلی در مسیر حرکت اتر، نزدیک به سطح ۴۳۵۰ دلار واقع است. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت های ۴۳۳۰ و ۴۳۵۰ دلاری می تواند در کوتاه مدت روند افزایشی جدیدی را به همراه داشته باشد.


در چنین شرایطی، قیمت ممکن است تا سطح ۴۵۰۰ دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه شکست ۴۶۵۰ دلاری سوق دهد. گفتنی است که خرس ها احتمالا در این ناحیه موضع گیری جدید خواهند داشت.


اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح ۴۳۳۰ دلار افزایش جدیدی را آغاز کند، با افت دوباره قیمت مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۲۷۰ دلار می باشد.


در حال حاضر، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکل می گیرد. شکست نزولی زیر حمایت ۴۲۵۰ دلاری می تواند منجر به افت هرچه بیشتر قیمت شود. در این حالت، قیمت اتر ممکن است به سمت حمایت ۴۱۵۰ دلاری حرکت کند.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون به سمت سطح ۵۰ در حال اصلاح است.


حمایت اصلی: ۴۱۵۰ دلار


مقاومت اصلی: ۴۳۵۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0