آکادمی هلاکویی
1400/10/02
18:30
سیستم AutoBurns اکنون فعالیت دیفای را در زنجیره هوشمند بایننس بهتر منعکس می کند

صرافی رمزارز بایننس تغییراتی را در نحوه حذف…

صرافی رمزارز بایننس تغییراتی را در نحوه حذف سکه‌های بایننس (BNB) از گردش ایجاد کرده است، فرآیندی که به عنوان سوزاندن شناخته می‌شود تا آن‌ها را در اکوسیستم زنجیره هوشمند بایننس (BSC) غیرقابل استفاده کند.


زنجیره هوشمند بایننس، که در آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) معرفی شده است، شبکه ای برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، یک سیستم مالی مبتنی بر قراردادهای هوشمند که به عنوان واسطه برای خدماتی مانند وام، تجارت و استقراض استفاده می شود. سکه‌های بایننس برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در BSC استفاده می‌شوند و به دارندگان این امکان را می‌دهند تا تغییرات و اضافات را در پروتکل‌های در حال اجرا در بالای زنجیره ایجاد کنند.


سیستم جدید که Auto-Burn نامیده می‌شود، به‌طور مداوم رخ می‌دهد و جایگزین یک برنامه زمان‌بندی سوزاندن سه ماهه می‌شود که منعکس‌کننده استفاده از توکن‌ها در محصولات مختلف معاملاتی ارائه‌شده توسط صرافی متمرکز بایننس است. سیستم سوزاندن فوری که بخشی از هزینه‌های گس مصرف شده در BSC را حذف می‌کرد، همچنان در جای خود باقی می‌ماند. به گفته این شرکت، این اقدام با هدف ایجاد شفافیت بیشتر برای جامعه گسترده تر بایننس کوین و مستقل از درآمدهای ایجاد شده در صرافی بایننس، از طریق استفاده از بایننس کوین است.


یکی از سخنگویان بایننس به کوین دسک گفت: “اعلام بایننس کوین Auto-Burn یک گام طبیعی در نقشه راه بایننس کوین است و به جامعه بایننس کوین کمک می کند تا از طریق ایجاد استقلال، شفافیت و قابلیت پیش بینی بیشتر، رشد کند.”


در فرآیند Auto-Burn، سوخت‌ها بر اساس پویایی قیمت و عرضه و تقاضا برای بایننس کوین با استفاده از اطلاعات زنجیره‌ای از BSC خواهد بود. بنابراین با کاهش قیمت بایننس کوین ، مقدار رمزارزهای سوزانده شده افزایش می یابد تا اطمینان حاصل شود که ارزش حذف شده ثابت می ماند و مستقل از حرکات بازار است.


سوزاندن BNB، که شامل ارسال کوین ها به کیف پول غیرقابل دسترسی است، به طور موثر آن ها را برای همیشه از گردش خارج می کند. در ابتدا به عنوان مکانیزمی برای افزایش ارزش و رشد بایننس معرفی شده بود. اما با رشد گسترده‌تر بازار کریپتو و راه‌اندازی زنجیره هوشمند بایننس، بایننس کوین مواردی فراتر از یک توکن مبادله‌ای را پیدا کرده است. طبق داده‌های CoinMarketCap، این سومین سکه بزرگ از نظر ارزش بازار است و پس از بیت کوین و اتریوم قرار دارد.


داده های DeFi Llama نشان می دهد که، دیفای در BSC یک بازار ۱۷ میلیارد دلاری است که بیش از ۲۳۱ پروتکل در شبکه آن فعال است. هنگامی که تعداد کل بایننس کوین به زیر ۱۰۰ میلیون واحد برسد، سیستم Auto-Burn متوقف خواهد شد. بایننس کوین در حال حاضر ۱۶۸ میلیون عرضه در گردش دارد.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: Coindesk


انتهای خبر

0
0