اقتصاد آنلاین
1399/08/11
23:00
افزایش ۵۰درصدی تولید گندله در فولاد سنگان

در نیمه نخست سال جهش تولید کارکنان بلندهمت فولاد سنگان توانستند در تولید گندله و کسب سود برای ذی‌نفعان به عملکرد درخشانی دست یابند.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ علی امرایی مدیرعامل فولاد سنگان در تشریح دستاوردهای این شرکت گفت: بر اساس آمار به‌دست‌آمده عملکرد مدیران و کارکنان تلاشگر فولاد سنگان در شش‌ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش ا ز ۵۰ درصد رشد داشته است.


وی در ادامه تصریح کرد: در پی افزایش تولید در این شرکت میزان فروش نیز در بازه زمانی مذکور نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۸۰ درصد افزایش یافته است.


مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به حاشیه سود ناشی از تولید در سال جهش تولید گفت: فروش ریالی فولاد سنگان نیز ۲۲۳ درصد و حاشیه سود شرکت با مدیریت هزینه‌ها بیش از ۴.۲ درصد رشد داشته است.


امرایی گفت: کسب رکوردهای موثر در تولید گندله، برنامه‌ریزی هوشمندانه در تامین کنسانتره علی‌رغم کمبود مواد اولیه در کشور، ظرفیت و توان مضاعف کارکنان جوان و متخصص و همچنین استفاده از ظرفیت‌های چندگانه شرکت فولاد مبارکه از کلیدواژه‌های تولید در راستای لبیک به ندای رهبر انقلاب در طرح جایگزینی معدن به‌جای نفت در مسیر گام دوم انقلاب است.


وی در ادامه به تشریح دستاوردهای این شرکت در حوزه بومی‌سازی پرداخت و خاطرنشان کرد: توجه به بومی‌سازی و ساخت داخل یکی از مولفه‌های محرک در بخش تولید است و فولاد سنگان در حوزه بومی‌سازی برنامه‌های اثربخشی در دست اقدام دارد و امیدواریم با اجرایی شدن برنامه‌های مذکور، در شش‌ماهه پایانی سال، شاهد کاهش هزینه‌ها و حفظ ارزش ارز در این حوزه باشیم.


مدیرعامل فولاد سنگان در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه افزایش تولید، فروش و سودآوری فولاد سنگان گویای این است که این یک بنگاه اقتصادی به‌درستی در مسیر راهبری و تحقق استراتژی‌های سازمان و در جهت تحقق اهداف خود گام برداشته است، اظهار کرد: دستاوردهای فولاد سنگان در حالی به دست آمده است که صنعت فولاد از بخش‌های پیشران اقتصاد ایران به شمار می‌آید و نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین شعار امسال یعنی جهش تولید دارد. به‌ویژه اینکه تولید و مصرف فولاد، امروزه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی کشورها و جوامع است و حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرایند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال‌زایی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تاثیر بسزایی دارد. این موضوع در خصوص شرکت فولاد سنگان در شهرستان خواف و در گامی آینده‌محور، در استان خراسان رضوی به‌وضوح مشهود است و موجب تحولات قابل‌توجهی خواهد شد.


انتهای خبر

0
0