رمزارز نیوز
1403/04/19
13:00
ثبت درخواست راه‌اندازی ETF سولانا توسط بورس شیکاگو! این صندوق کی عرضه…

قیمت سولانا (SOL) پس از ثبت درخواست بورس معاملات آپشن شیکاگو (CBOE) برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات این ارز دیجیتال، با افزایشی ۸ درصدی روبرو شد.


بورس CBOE با در پیش گرفتن مسیری مشابه با ETFهای اتریوم، پرونده‌های ۱۹b-۴ برای ETF اسپات سولانا را به نمایندگی از شرکت‌های ۲۱شیرز (۲۱Shares) و ون‌اک (VanEck)، برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرده است.


راه‌اندازی ETF اسپات سولانا می‌تواند به افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال و در نتیجه، رشد قیمت آن کمک کند.


در این میان، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، بر این باور است که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ می‌تواند بر تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید این صندوق‌ها تاثیر بگذارد. او انتظار دارند که این صندوق‌ها تا اواسط مارس ۲۰۲۵ راه‌اندازی شوند.


قیمت سولانا اخیرا تحت تاثیر نوسانات بازار قرار گرفته بود، اما اکنون توانسته به سرعت خود را بازیابی کند و به بالای ۱۴۰ دلار باز گردد.


علی مارتینز، تحلیلگر برتر کریپتو، معتقد است که روند قیمت فعلی سولانا شباهت‌هایی به روند صعودی آن در سال ۲۰۲۱ دارد. او اشاره می‌کند که شاخص قدرت نسبی (RSI) سولانا در حال حاضر در همان سطحی قرار دارد که قبل از جهش قیمتی سال ۲۰۲۱ قرار داشت.


این موضوع می‌تواند نشانه‌ای برای افزایش قابل‌توجه قیمت سولانا در آینده باشد.

sol-price-jumps-6-as-cboe-files-19b-4-for-spot-solana-etf-from-21shares-and-vaneck

در حال حاضر، شرکت‌هایی مانند ۲۱شیرز، ون‌اک و سایر صادرکنندگان، در انتظار تایید نهایی SEC برای راه‌اندازی صندوق‌های ETF اسپات اتریوم هستند.


انتظار می‌رود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، طی دو هفته آینده در مورد این درخواست‌ها تصمیم‌گیری کند. تایید نهایی این صندوق‌ها می‌تواند مسیر را برای راه‌اندازی صندوق‌های ETF سولانا نیز هموار کند.


انتهای خبر

0
0