آکادمی هلاکویی
1400/03/19
20:36
پس از نفرت ترامپ از بیت کوین ، بایدن نیز موضع خود درباره قوانین ارزهای دیجیتال اعلام خواهد کرد.

ارزهای دیجیتال تا به حال توانسته است که…

ارزهای دیجیتال تا به حال توانسته است که هزاران اظهار نظر و موضع گیری های مختلف به خود جلب کند و امروز تبدیل به یک بازار ۲ تریلیون دلاری شده است.


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده ، اخیرا از این فرصت استفاده کرده و بی اعتمادی خود را نسبت به بیت کوین ابراز کرده است زیرا رمزارز ها می توانند به عنوان جایگزینی برای دلار عمل کنند.


جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، قرار است آخر هفته در نشست G-۷ در مورد نفوذ و تاثیرات گسترده ی ارزهای دیجیتال صحبت کند. پیش بینی می شود که وی قوانین بیشتری را برای ارزهای دیجیتال در دولت خود تنظیم خواهد کرد.


درواقع ، ترامپ بیت کوین را دوست ندارد.


دونالد ترامپ پس از اظهارنظرهای اخیر خود در مورد بیت کوین در مصاحبه خود با فاکس بیزینس ، به لیست افراد بدبین به بیت کوین پیوست. وی نسبت به بزرگترین رمزارز جهان کاملا بی اعتماد است.


رئیس جمهور سابق همچنین اعلام کرد که بیت کوین یک کلاهبرداری است. من آن را دوست ندارم چون یک واحد پول دیگر است که با دلار مستقیم رقابت می کند. من می خواهم که دلار ارز جهانی باشد.


اظهارات ترامپ آشکار است. حامیان کریپتو با اظهارات وی مخالفت کردند و عنوان کردند که روش اثبات سهام بیت کوین می تواند انواع خدمات یک پول نقد منسوخ شده ،را ارائه دهد. بیانیه رئیس جمهور سابق با تفکرات نجیب ابوکیله رئیس جمهور السالوادور تضاد است. امروز السالوادور به اولین کشور در جهان تبدیل شد که بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی می پذیرد.


همانطور که در بیانات رئیس جمهور السالوادور مشهود است ، به نظر می رسد که کشورهای کمتر توسعه یافته اقتصادی (LEDC) نسبت به کشورهای توسعه یافته اقتصادی بیشتر پذیرای مفهوم ارزهای دیجیتال خواهند بود.


وقتی از دونالد ترامپ در مورد علاقه وی به بازار سهام آمریکا سوال شد ،وی در پاسخ عنوان کرد که در حال حاضر به دلیل بالا بودن بازار ، دراین بازار سرمایه گذاری نمی کند.


از سوی دیگر؛


باج که از سوی شرکت مالک خط لوله کلونیال به یک گروه هکرها پرداخت شده بود، را رهگیری کرده و بازپس گرفتند.


بیت کوین ۱۰.۵۸٪ از ارزش بازار خود را در طی ۲۴ ساعت پس از مصادره باج پرداخت شده به هکرهای شرکت مالک خط لوله کلونیال از دست داد.


در حال حاضر ، بیت کوین در حدود ۳۴۰۰۰ دلار معامله می شود و ارزش بازار آن تقریبا ۶۵۰ میلیارد دلار است.


موضع جو بایدن در برابر رمزارزها:


جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، قرار است در اجلاس G-۷ که از ۱۱ تا ۱۳ ژوئن (۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت) در انگلیس برگزار می شود ، سخنرانی کند. بر اساس گزارش هایی که از جانب مشاور امنیت ملی جیک سالیوان (Jake Sullivan) وارد شده است ، رئیس جمهور به مسائل پیرامون ارزهای رمزپایه و نقشی که آنها در حملات امنیتی مانند حمله به خط لوله کلونیال داشت ، پیگیری خواهد کرد.


همانطور که روز دوشنبه در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید اعلام شد ، سالیوان اشاره کرد که رئیس جمهور مشتاق انتشار طرحی درباره “نحوه مقابله با چالش ارزهای دیجیتال” است. وی همچنین اظهار داشت که ارزها دیجیتال نقشی اساسی در نحوه حملات سایبری دارند و به همین دلیل در اولویت خواهند بود.


اگرچه رئیس جمهور بایدن هیچ بیانیه ویا موضعی در مورد ارزهای دیجیتال اعلام نکرده است ،اما گزارش شده است که دولت وی در حال بررسی مجدد اختلافات موجود در مقررات ارزهای دیجیتال در مواجهه با سقوط اخیر ارزش آنها است. دولت فعلی همچنین به دنبال بررسی مواردی است که از سرمایه گذاران در برابر نوسانات شدید در این بازار محافظت کند.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.منبع: investing


انتهای خبر

0
0