بورس پرس
1399/08/25
12:41
وعده دوباره وزیر صنعت به ارزان شدن کالاهای اساسی

وزیر صنعت با اعلام انجام دستور رییس‌جمهور در ترخیص فوری کالاها از بنادر ، مجددا" وعده داد قیمت کالاهای اساسی ارزان شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، به نقل از تسنیم، علیرضا رزم‌حسینی ‌که هفته قبل مدعی کاهش قیمت کالاها شده بود با اشاره به اینکه ۲.۶ میلیون هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی موجود بوده و ۴۹۰ هزار تن در لنگرگاه در حال تخلیه است گفت: پیش از این حدود ۱۷۰ هزار تن کالای اساسی از این بندر ترخیص شده بود در مجموع از بندر امام خمینی و بندر شهید رجایی ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی ترخیص شده است.


وی افزود: با توجه به دستور رییس جمهور در سه هفته پیش مبنی بر ترخیص فوری کالاها از انبارهای بندر امام خمینی بازدید داشتیم. کالاهای موجود در بنادر زیاد است و باید هر چه سریع‌تر کار ترخیص آنها انجام می‌شد که با دستور رییس جمهوری زمینه این کار فراهم شد.


این مقام مسیول ادامه داد: با توجه به موجودی خوب بنادر و وضعیت ذخایر راهبردی کالا که در انبارها داریم از لحاظ کالاهای اساسی مشکلی نداریم ولی باید عملیات ترخیص کالا را سرعت می‌دادیم تا کالاها زودتر به دست مردم و واحدهای تولیدی برسد.


رزم‌حسینی تاکید کرد: حدود ۴ میلیون تن کالاهای کارخانه هایی در بنادر موجود است که اگر ترخیص شوند، چرخه تولید بیشتر می‌چرخد و تولید رونق بهتری می‌گیرد. به طور قطع برای کاهش قیمت در بازار باید فراوانی کالا داشته و عرضه را زیاد کنیم.


وی گفت: دولت برای تامین نهاده‌های کشاورزی نزدیک به ۶ میلیارد دلار در سال اعتبار تخصیص داده که تاکنون انواع این نهاده‌ها با اعتبار نزدیک به پنج میلیارد دلار وارد شده و به تدریج در حال ورود به شبکه توزیع است. دولت تدابیری اندیشیده که کالاهای اساسی به نرخ ارزان‌تر به دست مردم برسد. به تازگی وزارت جهاد کشاورزی با برنامه‌ریزی که انجام داده در جهت اصلاح شبکه توزیع گام برداشته تا کالا با قیمت مناسب به دست مردم برسد.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0