بااقتصاد
1399/08/18
10:14
سود خالص بیش از ۹۳۰۰ میلیارد تومانی دارا یکم در چهارماه گذشته

بررسی صورت سود و زیان صندوق دارا یکم نشان می‌دهد که در بازه زمانی چهار ماه و ۱۸ روز منتهی به انتنهای شهریور سال ۱۳۹۶ این صندوق سود خالصی معادل ۹۳۰۰ میلیارد و ۸۴۳ تومان کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صندوق واسطه‌گری مالی یکم که تحت عنوان «دارا یکم» شناخته می‌شود و شامل سهم دولت در بانکهای ملت، صادرات و تجارت و همچنین بیمه‌های اتکایی امین و البرز بود، حدود چهارماه پیش توسط دولت به مردم واگذار شد.
طبق گزارشات منتشر شده بازده صندوق دارا یکم در یک هفته گذشته منفی بوده و افت نزدیک به ۴ درصدی را ثبت کرده است و این در حالی است که در یک ماه گذشته افت بازده صندوق معادل ۷.۶۱ درصد است. اما در ۹۰ روز گذشته بازده صندوق تنها افت ۲.۳۷ درصدی را نشان داده است.
بررسی صورت دارایی‌های صندوق نشان می‌دهد که کل دارایی‌های صندوق دارا یکم حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است که شامل سهام و حق تقدم سهام است که از جانب دولت به مردم واگذار شد و اکنون در دستان مردم است.
صورت سود و زیان صندوق دارا یکم نشان می‌دهد که در چهار ماه گذشته این صندوق زیان ۱ میلیارد تومانی از محل فروش اوراق بهادار متحمل شده است اما دارای بیش از ۹ هزار میلیارد تومان سود تحقق نیافته اوراق بهادار و بیش از ۱۰ میلیارد تومان سود سهام است که جمع کل دارایی‌های این صندوق را به بیش از ۹۳۰۰ میلیارد تومان رسانده است که با کاهش هزینه‌ها سود خالصی معادل ۹۳۰۰ میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان در چهار ماه اخیر را نشان می‌دهد.
انتهای خبر

انتهای خبر

0
0