سنا
1400/09/16
13:48
شاخص‌های منتخب بورسی همرنگ شدند

در جریان معاملات امروز (سه‌شنبه، شانزدهم آذرماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۴ هزار و ۷۳۵ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۳۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۲ هزار و ۵۹۵ واحد کاهش، به رقم ۳۶۱ هزار و ۱۸۱ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات چهارمین روز معاملاتی هفته، بیش از ۹ میلیارد و ۳۹۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۳۷ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد .


شاخص بازار اول کاهش ۴ هزار و ۷۵۶ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۵ هزار و ۴۸۷ واحدی را تجربه کردند .


همچنین گروه اداره بازارهای مالی با ۲۹ هزار و ۷۳۱ معامله به ارزش ۲ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۳۴ هزار و ۴۳۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۲ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۱ هزار و ۴۱۲ معامله به ارزش یک هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۲۱ هزار و ۸۷۶ معامله به ارزش یک هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۱۴ هزار و ۲۶۷ معامله به ارزش ۸۲۶ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند .


شرکت پتروشیمی پردیس با ۳۰۱ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۸۷ واحد، شرکت پتروشیمی جم با ۱۹۸ واحد، شرکت پتروشیمی شازند با ۱۳۵ واحد و شرکت صنایع غذایی کوروش با ۱۲۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند .


در مقابل، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با یک هزار و ۴۲۵ واحد، شرکت پتروشیمی فناوران با ۶۱۱ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۴۷۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۳۹۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با ۲۶۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.


انتهای خبر

0
0