فارس نیوز
1402/03/10
14:16
کاهش ۱۷ هزار و ۳۸۱ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۷ هزار و ۳۸۱ واحد همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات هفته در یک روند رو به کاهش قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل با ۷۶ صدم درصد به رقم ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن با کاهش ۸۳۸۳ واحد به رقم ۷۶۵ هزار و ۵۰۹ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۸ میلیون و ۳۶۲ هزار میلیارد تومان رسید.


معامله‌گران امروز بیش از ۱۱.۳ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۵۷۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۸۷۳۱ میلیارد تومان دادوستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند به‌گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۷۶ صدم درصد کاهش یافتند.


این دو شاخص با معیار هموزن یک درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور ۷۷ صدم درصد افت کرد. شاخص بازار اول بورس ۸۴ صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۶۷ صدم درصد افت کرد.


امروز نماد پتروشیمی خلیج فارس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، مخابرات ایران، ملی مس و ایران خودرو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.


در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ۲۰۲ واحد کاهش به رقم ۲۸ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۵۸۹ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۸۶ هزار میلیارد تومان شد.


معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۱۰.۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۶۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۷۴ هزار و ۱۴۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


امروز نمادهای مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل، آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، بانک دی، پتروشیمی تندگویان و هلدینگ گردشگری سمگا، به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به‌جای گذاشتند.


پایان پیام/


انتهای خبر

0
0