رمزارز نیوز
1401/04/02
14:00
گمانه‌زنی دولت‌ها درباره سرنوشت بیت کوین شدت گرفت!

دولت چین به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که قیمت بیت کوین، صفر خواهد شد. این خبر در نشریه South China Morning… مطالعه مطلب ...

دولت چین به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که قیمت بیت کوین، صفر خواهد شد. این خبر در نشریه South China Morning Post به نقل از خبرگزاری ملی چین آمده است. این خبرگزاری، غرب را مقصر ایجاد چنین بازاری با ریسک بالا و به گفته آن‌ها پر از مفاهیم دستکاری‌شده و شبه‌فناوری دانسته است. این روزنامه می‌گوید که بیت کوین، چیزی جز یک رشته کد که بازده آن عمدتا از خرید پایین و فروش بالا به دست می‌آید، نیست.


حدود یک سال پیش بود که دولت چین، معاملات ارزهای دیجیتال را به همراه فعالیت صرافی‌های خارجی در این کشور ممنوع کرد. در این حال، این دولت تلاش می‌کند که ارز دیجیتال ملی خودش به نام e-CNY را راه‌اندازی کند.


روز دوشنبه نیز مدیر و موسس شرکت تحلیل بازار DeMark Analytics گفت که رکود بازار ارزهای دیجیتال طولانی خواهد بود. هرچند که به گفته او، هنوز فرصت برای بازگشت قیمت بیت کوین به سطح ۴۰ هزار دلار، وجود دارد.


برخلاف دولت پکن، بانک مرکزی بریتانیا ابراز خوش‌بینی کرده است که همین بازار نزولی، فرصت‌هایی برای رشد این صنعت داشته باشد. همچنین، Nayib Bukele، رئیس‌جمهور السالوادور، در یک سخنرانی برای جامعه بیت کوین از بهبود بازار ابراز اطمینان کرده است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با ۲٫۵۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۰۵۶۱٫۵۶ دلار رسیده است.


۲۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان فقط با ثبت نام در صرافی پینگی میتونی ۲۰۰ میلیون واحد بیبی دوج و ۱۰,۰۰۰ واحد لونا هدیه بگیری!


دریافت جایزه

انتهای خبر

0
0