بورس پرس
1401/03/21
14:36
معاملات مشکوک یک بانک، دو سهم دارویی، سه شرکت سرمایه گذاری + ۹ نماد

در روز افت ۲۰۱۱ واحدی شاخص، بانک فرابورسی، دو سهم دارویی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و کم حجم با گرایش منفی در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۰۱۱ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۱۸ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۶ و ۳.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، غلتک سازان سپاهان به همراه سایپا با تقاضای ۴۷۰، ۲۵۷، ۲۴۷، ۱۹۱ و ۱۸۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۵ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، بانک رسالت شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱.۴ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کیوان ، پلاستیک شاهین ، غلتک سازان سپاهان ، داروسازی تهران شیمی ، سرمایه گذاری پارس توشه ، سموم علف کش ، پارس خزر ، سرمایه گذاری پردیس ، قاسم ایران، داده پردازی ایران ، پخش البرز ، لیزینگ صنعت و معدن ، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان و فنرسازی زر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک، دو سهم دارویی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0