اقتصاد آنلاین
1399/08/11
18:47
کاهش نرخ دلار ادامه می‌یابد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه روند کاهشی نرخ ارز ادامه می‌یابد، گفت: گروه‌هایی در خارج از کشور با انجام معاملات دلار فردایی به دنبال افزایش التهاب بازار ارز هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه روند کاهشی نرخ دلار ادامه می‌یابد، گفت: اگر منابع ارزی بلوکه شده ایران در کشور‌های عراق، کره‌جنوبی و هند آزاد شود، شرایط بازار ارز تغییر پیدا کرده و احتمالا به سمت ثبات حرکت می‌کند.


وی با اشاره به کاهش نرخ ارز در چند روز گذشته اظهار داشت: شاید نتیجه انتخابات آمریکا در کوتاه مدت بر بازار ارز تاثیر بگذارد اما نباید شرایط اقتصادی کشور را به انتخابات آمریکا و وضعیت سیاسی کشور‌های دیگر گره زد، چرا که در این صورت، هیچ عاملیتی برای متغیر‌های داخلی قایل نمی‌شویم.


لزوم جلوگیری از فعالیت‌های مخرب در بازار ارز

نماینده مردم نهاوند با اشاره به فعالیت‌های مخرب دشمن در اقتصاد کشور گفت: متاسفانه افرادی در خارج از کشور وجود دارند که به التهابات بازار ارز دامن زده و با انجام معاملات فردایی سعی در افزایش نرخ دلار دارند.


وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گروه‌ها با هدف افزایش سود به بازار ارز وارد شده و باعث ایجاد قیمت‌های کاذب می‌شوند. اما مردم باید بدانند که سرمایه‌گذاری در این بازار ریسک خاص خود را دارد.


شهبازی در پایان با تاکید بر نقش نهاد‌های نظارتی و مسیولان برای ساماندهی بازار ارز گفت: باید با تلاش شبانه روزی در مقابل فعالیت‌های مخرب برخی از دلالان ایستادگی کرد و با برنامه ریزی صحیح، مشکلات مربوط به تامین کالا‌های اساسی و گرانی غیرطبیعی برخی کالا‌ها را برطرف کرد.


کاهش نرخ دلار ادامه می‌یابد

برخی از فعالان بازار ارز معتقد بودند که این افزایش قیمت‌ها ادامه دار خواهد بود؛ البته تاکید آن‌ها صرفا براساس هیجانات و جو منفی در بازاربود. اما قیمت دلار در دو هفته گذشته از کانال ۳۲ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان سقوط کرد و احتمالا با ادامه روند موجود، در روزهای آتی باید شاهد کاهش بیشتر قیمت ارز و طلا باشیم.


در این زمینه بخوانید:


برنامه‌های دولت برای کنترل نرخ‌ارز/ حرکت بازار ارز به سمت ثبات در قیمت‌ها

بازار ارز به ثبات می‌رسد +فیلم


علاوه بر این، به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، دلالان و نوسان گیران بازار ارز نگران نتیجه انتخابات آمریکا هستند؛ پیش از این کمال سیدعلی معاون اسبق ارزی بانک مرکزی، آینده بازار ارز را کاهشی توصیف کرده و گفته بود که در صورت برنده شدن هر نامزدی در انتخابات پیش روی آمریکا، احتمال افزایش قیمت ارز پایین و وضعیت بازار ارز کاهشی خواهد بود.


انتهای خبر

0
0