پایگاه خبری انتخاب
1401/05/30
08:20
#صبحانه_خبری، ۳۰ مرداد ۱۴۰۱؛ از هتک حرمت بقعه آیت الله صانعی و جلسه‌ تازه‌ روحانی، ناطق، خاتمی و سیدحسن خمینی در منزل جهانگیری تا صدور کیفرخواست سپ...

#صبحانه_خبری، ۳۰ مرداد ۱۴۰۱؛ از هتک حرمت بقعه آیت الله صانعی و جلسه تازه روحانی، ناطق، خاتمی و سیدحسن خمینی در منزل جهانگیری تا صدور کیفرخواست سپیده رشنو
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
ایسنا: ایران خواسته تازه‌ای از جمله دریافت غرامت ندارد


خبرگزاری دولتی ایسنا درباره مذاکرات احیای برجام نوشت: هفته هر چند درخواست ایران برای دریافت غرامت امری منطقی است و در چند سال اخیر بارها از سوی مقامات کشورمان مطرح شده اما در این مرحله از مذاکرات، ایران هیچ خواسته تازه‌ای از جمله دریافت غرامت را در دستور کارش قرار نداده است و در پاسخ اخیر خود به طرف‌های مقابل هم چنین موضوعی طرح نشده است.
شش مورد تیراندازی از سوی مرزبانان طالبان


وحیدی وزیر کشور در مورد درگیری‌های مرزی با طالبان گفت: تا حالا پنج تا شش مورد تیراندازی از سوی مرزبانان طالبان داشتیم که این مسئله هم به دلیل توجیه نبودن مرزبانان طالبان است و هربار هم با تماس با کابل حل شده و شکل جدی پیدا نکرده است.لازم است این مسائل به نرمی حل شود و با مردم مستقر در مرزها و نیروهای طالبان صحبت شود، در مرزها نیز در تلاش هستیم حساسیت مضاعف درست نشود و امیدواریم که موضوع مدیریت و کنترل شود. وزیر کشور در مورد درگیری ها با طالبان و امکان انسداد مرز گفت: این مسئله در دستور کار است.
زد و خورد و جراحت شدید ملی پوشان ایران در ترکیه


برخی جودوکاران ایران در رستوران دهکده بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه با یکدیگر درگیر شدند. بر اساس اعلام منابع خبری متعدد ظاهرا دو جودوکار تیم ملی ابتدا با یکدیگر مشاجره لفظی می‌کنند و در ادامه درگیری فیزیکی میان آن‌ها به جایی می‌رسد که در حضور ورزشکاران خارجی، با صندلی و دیگر وسایل سالن غذاخوری به جان هم می‌افتند.
رئیس سازمان برنامه: دیگر نباید بگوییم قیمت‌ها به شهریور بازگردد


مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هنگامی که بودجه بسته شد، اتفاقات روسیه و اوکراین نبود و جهش سوم قیمت در بودجه دیده نشده بود؛ بنابراین وقتی ما می‌گوییم بازگردیم به شهریور ۱۴۰۰، یا باید بپذیریم هزینه‌اش را مردم بدهند یا باید یارانه‌شان را اضافه کنیم. وی تاکید کرد: اگر هرکدام را بپذیریم، دیگر نباید بگوییم قیمت‌ها به شهریور بازگردد بلکه آنچه که ملاک عمل قرار می‌گیرد.
تکذیب صدور هشدار «وقوع شدیدترین بارش قرن در ایران»


در پی انتشار متنی در فضای مجازی درباره هشدار نسبت به وقوع شدیدترین بارندگی‌های قرن در ایران، صادق ضیاییان رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا صدور چنین هشداری را تکذیب کرد.
صدور کیفرخواست سپیده رشنو


حجت‌الاسلام افشاری، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به برگزاری جلسه تفهیم اتهام «سپیده رشنو»، با توجه به کیفرخواست صادره و ارجاع پرونده به این شعبه، گفت: در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری و الزام قانون‌گذار به ابلاغ کیفرخواست، متهم از زندان احضار شده و در شعبه مذکور، مفاد کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به وی ابلاغ شد. وی تاکید کرد: متهم از مفاد پرونده، اتهامات و ادله انتسابی که دایر بر اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور ازطریق ارتباط با افراد خارج‌نشین و فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی و تشویق مردم به فساد و فحشا بود، آگاه شد تا جهت دفاع از خود، با توجه به مفاد کیفرخواست صادره، در جلسه رسیدگی آمادگی لازم را کسب کند.
جلسه تازه روحانی، ناطق، خاتمی و سیدحسن خمینی در منزل جهانگیری


«انتخاب» مطلع شده است که جلسه اخیرا اعتدالگرایان و اصلاح‌طلبان پیش از محرم در منزل اسحاق جهانگیری برگزار شده است. آنطور که مطلع شدیم جلسات این جمع به طور منظم درحال برگزاری است. در این جلسه ظاهرا به بررسی مسائل روز از جمله احیای برجام، مشکلات فضای مجازی و محدودیت‌های اجتماعی، بحث حجاب و گشت ارشاد پرداخته شده است.
طرح افزایش سن شرکت در آزمون‌های استخدامی به ۴۰ سال


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از طرحی تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد. علی بابایی افزود: بر اساس این طرح پیشنهادی، میزان ۵ سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون‌های استخدامی در دستگاه‌های اجرایی افزوده خواهد شد و سقف مجاز از ۳۵ به ۴۰ سال افزایش می‌یابد.
نماینده مجلس: با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، چیزی به اسم عدالت باقی نمی‌ماند


احمد نادری عضو هیات رئیسه مجلس دلایل مخالفت خود با مصوبه جنجالی شورای عالی انقلاب فرهنگی را تشریح و تصریح کرد: با این مصوبه جامعه به سمت طبقاتی شدن حرکت خواهد کرد و دیگر چیزی به اسم عدالت در جمهوری اسلامی ایران باقی نمی‌ماند.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0