بورس پرس
1399/09/23
11:08
دو مسیر متفاوت معاملات بورس + پیش بینی شکست مقاومت کانال دو میلیونی

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مقاومت شاخص در کانال ۱.۶ میلیونی از دو مسیر ادامه بازار و پیش بینی شکست خط مقاومت دو میلیونی در فروردین ماه با وجود مطرح شدن بحث انتخابات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، سعید عظیمی با بیان اینکه شاخص بورس و عمده سهام اکنون مقاومتی بسیار سخت و جدی را بر روی کانال ۱.۶ میلیونی دارند به ایرنا گفت: برای ادامه بازار با دو مسیر روبرو هستیم. از این زمان به بعد در بازار یا شاهد درجا زدن و اصلاح ملایم شاخص بورس تا محدوده یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد خواهیم بود و دوباره حرکت بازار به سمت شکسته شدن مقاومت‌ها شروع می‌شود یا در محدوده‌های یک میلیون و ۵۵۰ هزر واحد برای شکستن ناحیه مقاومتی در تلاش است.


وی افزود: به نظر می‌رسد این روزها شاهد روندی مثبت در بازار باشیم. زمانی که شاخص بورس به مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد برسد تا حدودی امکان اصلاح در سهم‌های بزرگ بازار وجود دارد اما سهامداران نباید نگران وضعیت بازار باشند زیرا اصلاح چندان جدی بازار را تهدید نمی‌کند مگر آنکه اتفاق مهمی مانند تغییر قیمت دلار رخ دهد که بتواند به شدت بازار را تحت تاثیر قرار دهد اما اکنون چنین مسایل و اتفاق‌هایی بازار را تهدید نمی‌کنند.


این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اتفاق خوبی که می‌توان درباره آن صحبت کرد بحث شکسته شدن سقف نزولی شاخص هم وزن است. شاخص کل هم وزن شرایطی به مراتب بهتر از شاخص کل دارد و مقاومت را شکسته است. اخیرا در کنار وجود فشار فروش‌ها در معاملات و منفی شدن شاخص کل در برخی از روزها، شاخص هم وزن مثبت است. بررسی‌ها نشان می‌دهد شاهد خروج نقدینگی از سهم‌های بزرگ و ورود آنها در سهام کوچک بازار هستیم.


عظیمی عنوان کرد: بازار ابتدا به سمت سهم‌های بزرگ پیش رفت و باعث افزایش قیمت آنها شد اکنون به سمت سهام کوچک که حاوی اخبار مثبت از افزایش سرمایه هستند، پیش رفته است. بازار برای مدتی محدود برای سرمایه گذاری از سمت سهام بزرگ به سمت سهام کوچک تغییر مسیر داده است. ممکن است دو ماه دیگر روند بازار تغییر کند و سهام بزرگ بازار از سهام کوچک پیشی بگیرند.


وی مقاومت شاخص بورس بر روی کانال ۱.۶ میلیونی را مهمترین بحث حاضر در بازار عنوان کرد و اضاقه کرد: اکنون شاخص بورس در حال دست و پنجه نرم کردن با این مقاومت است که این موضوع باعث شده تا روند سهام بزرگ تحت تاثیر شاخص کل تضعیف و فشار عرضه در بازار حاکم شود. تا پایان سال منطقی است که شاخص بورس بر روی کانال ۱.۷ میلیونی ماندگار باشد اما طبق پیش بینی‌های صورت گرفته، شاخص در فروردین ماه با وجود مطرح شدن بحث انتخابات ریاست جمهوری مقاومت کانال دو میلیون واحد را خواهد شکست. تنها مشکل فعلی بازار قیمت گذاری دستوری است که قابلیت کنترل دارد و می‌توان آنها را برطرف کرد.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0