آکادمی هلاکویی
1401/02/24
17:30
تنظیم کننده بازار نیجریه قوانینی را در مورد دارایی های کریپتویی منتشر می کند

تنظیم‌کننده بازار نیجریه مجموعه‌ای از مقررات را برای…

تنظیم‌کننده بازار نیجریه مجموعه‌ای از مقررات را برای دارایی‌های دیجیتال منتشر کرده است که نشان می‌دهد پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا در تلاش است تا حد وسطی بین ممنوعیت مطلق دارایی‌های رمزنگاری و استفاده غیرقانونی از آنها بیابد.


بانک مرکزی نیجریه سال گذشته بانک ها و موسسات مالی را از معامله یا تسهیل تراکنش ها با ارزهای دیجیتال منع کرد.


اما جمعیت جوان و آگاه به فناوری کشور مشتاقانه ارزهای رمزنگاری شده را پذیرفته اند، به عنوان مثال از معامله همتا به همتا که توسط صرافی های رمزنگاری ارائه می شود برای جلوگیری از ممنوعیت بخش مالی استفاده می کنند.


کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) “قوانین جدید در زمینه صدور، ارائه بسترها و حضانت دارایی های دیجیتال” را در وب سایت خود منتشر کرد.


این سند ۵۴ صفحه‌ای الزامات ثبت را برای محصولات دارایی‌های دیجیتال و متولیان آن مشخص می‌کند و دارایی‌ها را به عنوان اوراق بهادار تنظیم‌شده توسط SEC طبقه‌بندی می‌کند.


سخنگوی بانک مرکزی به تماس تلفن همراه خود پاسخی نداد.


SEC گفت هیچ صرافی دارایی های دیجیتالی مجاز به تسهیل تجارت دارایی ها نخواهد بود مگر اینکه حکم “بدون اعتراض” از کمیسیون دریافت کرده باشد.


یک صرافی دارایی های دیجیتال باید ۳۰ میلیون نایرا (۷۲۲۸۹ دلار) به عنوان هزینه ثبت نام در کنار سایر هزینه ها بپردازد.


در ماه اکتبر، نیجریه یک ارز دیجیتال به نام eNaira را به امید گسترش دسترسی به بانکداری راه اندازی کرد. ارزهای دیجیتال رسمی، بر خلاف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، توسط بانک مرکزی پشتیبانی و کنترل می شوند.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: investing


انتهای خبر

0
0