ایبنا
1401/03/31
14:30
قرمزپوشی بورس در آخرین روز بهار رقم خورد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۷۶۱۷ واحدی معادل ۰.۴۹ درصد، به یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۱۵۲ واحدی به ۲۰ هزار و ۸۳۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا، امروز (سه شنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۸۵۵ واحدی، به رقم ۳۷۵ هزار و ۳۷ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳۱۲۶ واحدی، عدد ۴۲۳ هزار و ۴۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۹۲۱ واحدی به رقم ۲۵۹ هزار و ۵۱ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۹۹۵۵ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۴۴ هزار و ۶۹۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۶۶۶ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۵۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۱۱۹۶۶ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۴۱۹ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، نوری، فولاد، شپنا و شپدیس با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی حکشتی، بوعلی، کویر و بموتو تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۱۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۶۸ هزار و ۶۵۴ نوبت معامله و به ارزش ۳۴ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بموتو(موتوژن ) با ۵.۵۴ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کساپا، ثفارس، فمراد و قمرو بود. همچنین نماد معاملاتی خچرخش(چرخشگر ) با ۵.۹۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای مداران، تپمپی، سکرد و زپارس قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0