بورس نیوز
1400/10/20
12:25
طلا همچنان در مسیر نزولی

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۷۹۳ دلار و ۳۳ سنت رسید.


به گزارش بورس نیوز ، در حالی که تجار منتظر آمار‌های نرخ تورم آمریکا در ماه دسامبر هستند که بعد از آمار‌های ضعیف از بازار کار این کشور می‌تواند عامل دیگری برای افزایش زودتر از موعد نرخ بهره توسط فدرال رزرو باشد، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.بیشتر بخوانید: نزول قیمت طلا به زیر ۱۸۰۰ دلاربر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۷۹۳ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت هر فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۱۷۹۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.


به دنبال انتشار صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو که نشان داد افزایش پیش از موعد نرخ بهره مورد بحث قرار گرفته است، سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا در هفته گذشته افزایش داشت.


در وضعیت رشد نرخ تورم بازار طلا به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری تلقی می‌شود، اما قیمت فلز زرد نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا می‌تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد.


انتظار می‌رود شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکا طی ماه دسامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد افزایش یافته باشد. این شاخص در ماه نوامبر هم ۴.۹ درصد افزایش یافته بود.


آمار‌های اخیر نشان داد که بخش غیرکشاورزی اقتصاد آمریکا در ماه گذشته تنها ۱۹۹ هزار استخدام جدید داشته که کمتر از پیش بینی ۴۰۰ هزار شغلی بوده است.


خوش بینی نسبت به خرید خرد طلای فیزیکی سبب شده تا تجار فلز زرد در هند قیمت‌ها را بالا ببرند. این در حالی است که در پیش بودن سال نوی چینی نیز چشم انداز خرید طلا در سنگاپور را تقویت کرده است.


مذاکرات آمریکا و روسیه بر سر تنش‌ها در اوکراین نیز موجب شده تا تجار به سمت خرید طلا روی بیاورند، زیرا به نظر می‌رسد ریسک شکست مذاکرات و رویارویی نظامی در این نقطه از اروپا بالا رفته است.

انتهای خبر

0
0