آکادمی هلاکویی
1401/02/21
10:20
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت

اتریوم روند کاهش خود را تا زیر سطح…

اتریوم روند کاهش خود را تا زیر سطح ۲۴۰۰ دلار ادامه داد. قبل از اینکه گاوها در نزدیکی منطقه حمایتی ۲۲۰۰ دلار وارد عمل شوند، اتر (ETH) حتی با کف قیمت ۲۳۰۰ دلار هم معامله شد.


پس از روی کار آمدن خریداران، موج بهبودی قیمت بالاتر از سطوح ۲۳۰۰ و ۲۳۲۰ دلار آغاز شد. این حرکت قیمت را به بالای ۲۴۰۰ دلار رساند، اما بعد از برخورد با مقاومت ۲۴۵۰ دلاری بازگشت و روند کاهشی تازه، آنرا به حدود ۲۲۵۰ دلار رساند. نوسان بعدی با تشکیل کف قیمت روزانه نزدیک به ۲۲۶۳ دلار شکل گرفت و اکنون قیمت در حال افزایش است.


نمودار اتر 3 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

این حرکت قیمت را از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ فیب حرکت کاهشی اخیر ۲۴۵۵ دلار به ۲۲۶۳ دلار عبور داد و به سطح فعلی ۲۳۹۱ دلار رساند ولی همچنان زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار دارد. یک خط روند نزولی کلیدی نیز با مقاومتی نزدیک به ۲۳۸۵ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال شکل گیری است.


در مسیر صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۴۰۰ دلار سر راه گاوها قرار دارد. اکنون مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۲۴۵۵ دلار شکل می گیرد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۴۵۵ دلار می تواند راه را برای افزایش بیشتر باز کند. در این حالت، قیمت اتر ممکن است به سمت مقاومت ۲۵۵۰ دلاری افزایش یابد.


ولی اگر اتریوم نتواند سطوح بالاتر از مقاومت ۲۴۵۵ دلاری را باز یابد، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۲۳۰۰ دلاری واقع است.


حمایت بعدی نیز در حدود تراز ۲۲۶۰ دلار مانع افت قیمت خواهد شد. حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۲۲۲۵ دلار دیده می شود. شکست حمایت ۲۲۲۵ دلاری و منطقه ۲۲۰۰ دلار می تواند افت شدید قیمت تا مرز حمایت ۲۰۰۰ دلاری را در پی داشته باشد.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD به آهستگی در منطقه صعودی درحال حرکت است.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۲۲۶۰ دلار


مقاومت اصلی: ۲۴۵۵ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0