بورس پرس
1399/08/11
00:00
۳ پیشنهاد قطعه‌سازان برای دریافت طلب ۳۴ هزار میلیارد تومانی از خودروسازان

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان از ارسال ۳ پیشنهاد به وزیر صنعت برای طلب بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومانی از خودروسازان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس محمدرضا نجفی منش با اشاره به پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی تفاوت قیمت کارخانه و بازار خودروها توسط مردم و طی یک سال به ایرنا گفت: مطالبات بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان قطعه‌سازان از خودروسازان و نبود نقدینگی کافی خودروسازان، شرکت های قطعه سازی را بر آن داشت نامه‌ای به وزیر صنعت با ۳ پیشنهاد ارسال کنند.


وی ادامه داد: نخستین پیشنهاد این بود که فروش خودرو برای ماه‌های باقی مانده سال با محوریت هیات مدیره خودروسازان و تحت نظارت وزارت صنعت، ایدرو و کمیسیون صنایع و معادن مجلس باشد.


این مقام مسیول افزود: خودروسازان با عرضه سهام خزانه و همچنین املاک و دارایی‌ها در بورس ، می توانند نسبت به پرداخت بدهی ها اقدام کنند . بنابراین فروش دارایی‌های ثابت و سهام ، پیشنهاد دوم است. همچنین با توجه به بدهی خودروسازان و نبود نقدینگی در پیشنهاد سوم قید شده بخشی از خودروها در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد تا با فروش در بازار، بتوانند به چرخه تولید ادامه دهند.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0