بورس پرس
1401/01/21
14:45
معاملات مشکوک پرجمعیت ترین شرکت بورس، سه سهم بیمه و دارویی + ۱۱ نماد

در روز رشد ۱۵.۳ هزار واحدی شاخص، پرجمعیت ترین شرکت بورس، سه سهم بیمه ای و دارویی به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با بهبود نسبی تقاضا آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۱۵ هزار و ۳۲۷ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۴۷۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۷ و ۴.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سایپا با داد و ستد ۱.۶ ، ۱.۲ و یک میلیارد سهم و بانک صادرات به همراه شستا با تقاضای ۹۲۷ و ۸۹۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۴ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، آزمایش شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با رشد ۱.۷ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های گسترش انرژی آذرآب، داروسازی تهران شیمی، سرمایه گذاری فلات ایرانیان ، بیمه حافظ ، ایتالران ، آهن و فولاد ارفع، قند بیستون ، صبانور، آریان کیمیاتک، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (پرجمعیت ترین شرکت بورس از لحاظ تعداد سهامداران) ، بیمه پارسیان، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، پارس مینو و توسعه صنایع بهشهر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور پرجمعیت ترین شرکت بورس، دو سهم بیمه ، شرکت دارویی به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0