اقتصاد نیوز
1401/02/30
15:55
🔴 روس‌ها جایگاه اول خرید خانه در ترکیه را از ایرانی‌ها ربودند ▫️ثروتمندان روسیه بازار املاک ترکیه را رونق بخشیده‌اند. در ماه آوریل خرید خانه‌های ...

🔴 روس‌ها جایگاه اول خرید خانه در ترکیه را از ایرانی‌ها ربودند▫️ثروتمندان روسیه بازار املاک ترکیه را رونق بخشیده‌اند. در ماه آوریل خرید خانه‌های ترکیه از سوی روس‌ها دوبرابر شد و ایران در مقام دوم قرار گرفت.


▫️در پی "هجوم" روس‌ها به بازار املاک و مستغلات ترکیه خرید خانه در این کشور در ماه آوریل جهشی چشمگیر یافت.


بنا بر داده‌های مرکز آمار ترکیه، در ماه آوریل سال جاری میلادی ۱۳۳.۰۵۸ واحد مسکونی در این کشور به فروش رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ۳۸.۸ درصدی نشان می‌دهد.▫️معامله با مشتری‌های خارجی نیز ۵۸.۱ درصد افزایش یافت که نسبت به میانگین آن رشدی قابل ملاحظه به شمار می‌‌آید.


در ماه آوریل فروش خانه‌های ترکیه به روس‌ها دوبرابر شد. در حالی که در ماه مارس ۵۴۷ خانه به شهروندان روس فروخته شد این رقم در ماه آوریل به یک‌هزار و ۱۵۲ واحد رسید.


▫️پیش از این ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی مسکن در ترکیه قرار داشتند، اما روس‌ها در ماه آوریل گوی سبقت را از شهروندان ایرانی ربوده و در جایگاه اول قرار گرفتند. رتبه سوم نیز به شهروندان عراق اختصاص یافته است./دویچه وله#روسیه_ترکیه@EghtesadNews_comانتهای خبر

0
0