آکادمی هلاکوئی
1401/02/10
00:00
نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۱۰ اردیبهشت)

بیت کوین (BTC) در ساعات معاملاتی بازار نیویورک…

بیت کوین (BTC) در ساعات معاملاتی بازار نیویورک از بالاترین قیمت روزانه خود در حدود ۴۰۲۰۰ دلار کاهش یافت و با افت ۲.۹۳ درصدی تا این لحظه، با قیمت ۳۸۶۹۷ دلار معامله می شود. ارزش بازار آن نیز اکنون ۷۳۶.۲۷ میلیارد دلار است.


بیت کوین تا به امروز عملکرد ضعیف تری نسبت به شاخص S&P ۵۰۰ و طلا از خود نشان داده است، اما کمی جلوتر از اوراق قرضه بلندمدت خزانه داری قدم برمی دارد. همانطور که می دانید، از ابتدای سال جاری تاکنون، نوعی جو ریسک گریز به طور مستمر بازار را احاطه کرده است که تاحدود زیادی ناشی از ریسک کلان اقتصادی و مسائل ژئوپلیتیکی می باشد.


قبلا نیز اشاره کرده ایم که هنگامی که عدم اطمینان بر بازار غالب می شود، سرمایه‌گذاران تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض دارایی‌های سفته‌بازی مانند سهام و ارزهای دیجیتال دوری می کنند. از سوی دیگر، با افزایش نرخ بهره، بازده اوراق کاهش می یابد و طلا و سایر کالاها معمولا با افزایش تورم عملکرد بهتری از خود نشان میدهند.


بازار10 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 اردیبهشت)

اکثر ارزهای دیجیتال جایگزین روز جمعه عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین داشتند که نشان دهنده تمایل کمتر معامله گران به ریسک بود. امروز این عملکرد ضعیف بخش زیادی از بازار را دربرگرفته و نمای کلی بازار را یکپارچه قرمزپوش کرده است. به عنوان مثال، اتر (ETH) در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳.۱۵ درصد کاهش داشته و با قیمت ۲۸۲۸ دلار ترید می شود. بایننس کوین زیر ۴۰۰ دلار قیمت دارد و سولانا به ۹۴.۶۰ دلار رسیده است.


دوج کوین که هنوز در جایگاه دهم ایستاده است، ۳.۵۳ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داده و به ۰.۱۳ دلار رسیده است. در این میان، ایپ کوین (APE) حدود ۱۲.۴۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده و با رسیده به مرز ۲۴.۳۵ دلار، دستاورد هفتگی خود را به ۴۴.۴۱ درصد رسانده است. پس از آن، GMT با رشد ۱۰.۳۱ درصدی در جایگاه بعدی قرار گرفته است. ولی برنده اصلی بازار خونین امروز، XDC است که با جهش ملموس ۱۹.۲ درصدی خود با قیمت ۰.۰۶۷ دلار ترید می شود.


ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری امروز به ۱.۷۶ تریلیون دلار رسیده است. سهم بیت کوین از این رقم ۴۱.۷ درصد است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد. منبع: coindesk


انتهای خبر

0
0