بورس پرس
1400/07/25
15:13
معاملات مشکوک بانک فرابورسی، سه پترو پالایشی، "فملی" + ۱۰ نماد

در روز کم رمق و افت ۱۴۰۲ واحدی شاخص، حضور بانک فرابورسی، سه پترو پالایشی، ملی مس، دو زیرمجموعه هلدینگ شیر به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با فضایی مثبت آغاز به کار کرده است و پیشتازی فلزی ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۴۰۲ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۳۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۴.۵ و ۲.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، سایپا به همراه لوله و ماشین سازی ایران با داد و ستد ۷۰۷، ۲۸۰، ۲۶۱، ۲۱۹ و ۲۱۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۴ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، بانک گردشگری شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۸ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۹۱.۶ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های لوله و ماشین سازی ایران ، پگاه گیلان، پالایشگاه شیراز ، سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس ، سیمان غرب آسیا، پتروشیمی جهرم، پرمیت، مارگارین ، کارخانجات مخابراتی ایران، پتروشیمی فسا، پگاه اصفهان، ملی مس ، تجهیز نیروی زنگان و باما مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور بانک گردشگری، سه پترو پالایشی، ملی مس، دو زیرمجموعه هلدینگ شیر به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0