بورس۲۴
1401/01/27
16:45
افشای «سدور» در خصوص آثار عوارض صادراتی

به گزارش کدال نگر بورس ۲۴، شرکت سیمان دورود در خصوص اعمال عوارض صادراتی بر روی صادرات توضیحاتی را منتشر کرد.

افشای «سدور» در خصوص آثار عوارض صادراتی

به گزارش کدال نگر بورس۲۴ ، شرکت سیمان دورود در خصوص اعمال عوارض صادراتی بر روی صادرات توضیحاتی را منتشر کرد.


شرکت سیمان دورود اعلام نمود که وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض برای صادرات کالاها به استحضار می رساند نحوه اجرای بخشنامه مزبور دارای ابهاماتی است علاوه بر این اقداماتی به منظور تعدیل و اصلاح مفاد آن از سوی نهادهای ذیربط ( من جمله انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ) در دست پیگیری است. لازم به ذکر است صنعت سیمان در حال حاضر دارای ظرفیت تولیدی در حدود ۵/۸۸ میلیون تن در سال می باشد و مصرف داخل به طور معمول بالغ بر ۶۰ میلیون تن است.


بر این اساس مازاد ظرفیت عملی عمدتا بایستی از طریق مرزهای زمینی و دریایی صادر شود تا علاوه بر تامین نیاز ارزی کارخانجات سیمان به شرایط تعادل عرضه و تقاضای داخل نیز کمک نماید. براین اساس انتظار می رود تا بخشنامه موصوف در خصوص این صنعت مورد تعدیل واقع شود.


با عنایت به موارد مذکور امکان برآورد آثار اجرای این بخشنامه بردرآمد و سودآوری این شرکت فراهم نیست. بدیهی است پس از روشن شدن ابهامات نحوه اجرا، نسبت به اعلام تاثیرات ناشی از وضع عوارض در قالب برنامه ریزی برای صادرات شرکت اقدام لازم انجام خواهد پذیرفت. بدیهی است در صورت وقوع هر گونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکتهای ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.


سدور
انتهای خبر

0
0