آوای آگاه
1402/07/03
12:14
مقایسه بازدهی صنایع و شرکت‌ها در نیمه اول امسال با مدت زمان مشابه سال قبل

آمارهای بازدهی صنایع و شرکت‌ها طی نیمه اول سال ۱۴۰۲ و مدت زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بازار در دوره ۶ماهه نخست امسال وضعیت مطلوب‌تری داشته و سهامداران بیشتری را منتفع کرده است.

به گزارش آوای آگاه؛ آمارهای بازدهی صنایع و شرکت‌ها طی نیمه اول سال ۱۴۰۲ و مدت زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بازار در دوره ۶ماهه نخست امسال وضعیت مطلوب‌تری داشته و سهامداران بیشتری را منتفع کرده است.


در نیمه نخست سال جاری بیش از ۸۹درصد از صنایع و ۸۰درصد از نمادها بازدهی مثبت داشتند. در حالی که طی دوره ۶ماهه اول سال قبل بازدهی ۷۰درصد از صنایع و ۶۷درصد از نمادها مثبت بود.


طی ۶ماهه اول سال ۱۴۰۲ تنها صنایع فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، استخراج زغالسنگ، استخراج کانه‌های فلزی، فنی و مهندسی و عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با افت ارزش بازار مواجه شدند و بازدهی ۴۲ صنعت دیگر مثبت بود که در راس آن‌ها صنایع سایر حمل و نقل با ۹۱درصد، محصولات چوبی با ۷۸درصد و فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه با ۷۵درصد رشد ارزش بازار، قرار داشتند.


در نیمه اول سال گذشته صنایع اطلاعات و ارتباطات با حدود ۷۶درصد، خرده‌فروشی با ۴۴درصد و عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با ۴۲درصد صدرنشین کسب بیشترین بازدهی مثبت بودند. اما از ۱۴ صنعتی که متحمل افت ارزش بازار شدند، صنایع وسایل ارتباطی با حدود ۱۸درصد، استخراج کانه‌های فلزی با ۱۷درصد و فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی با ۱۵.۶درصد بیشترین بازدهی منفی را کسب کردند.


صنایع

از بین نمادها و طی نیمه اول سال جاری، شستان، وگستر، ثامان، میهن، پی پاد و لازما بیشترین بازدهی مثبت و زپارس، فماک، امین، وفتخار، پدرخش، گشان و فنفت عمده‌ترین بازدهی منفی را به خود اختصاص دادند. در حالی که طی ۶ماهه اول سال گذشته چنوپا، خلیبل، قاروم، ودانا، وسالت، کورز، فمراد و بتک عمده‌ترین رشد قیمت و شفن، وشمال، سدبیر، انرژی، دسانکو و وآفر بیشترین افت قیمت را ثبت کردند.


نمادها
نمادها
انتهای خبر

0
0