آکادمی هلاکویی
1401/03/31
00:00
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۳۱ خرداد

پس از اینکه کف قیمت بیت کوین در…

پس از اینکه کف قیمت بیت کوین در حدود ۱۷۶۰۰ دلار ثبت شد، آغاز یک اصلاح صعودی، آن را به سمت سطوحی بالاتر از ۱۸۵۰۰ و ۱۹۰۰۰ دلار رساند.


قیمت از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت نزولی ۲۲۹۵۱ دلار به ۱۷۶۰۰ دلار گذشت و بالاتر از تراز ۲۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۲۰۲۷۵ دلار در حال شکل گیری می باشد.


نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 31 خرداد

هرچند، خرس‌ها سعی می کنند از دستاوردهای خود در منطقه ۲۰۵۰۰ دلاری دفاع ‌کنند ولی بیت کوین اکنون با قیمت ۲۰۶۱۹ دلار در حال معامله شدن است. در صورت ادامه این موج بهبودی، قیمت در نزدیکی تراز ۲۰۸۰۰ دلار با نزدیک ترین مانع برخورد می کند. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطوح ۲۰۹۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار مانع فعالیت گاوها خواهد شد.


حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به ۲۱۸۰۰ دلار برساند. هر گونه افزایش نیز در جلسات آینده رمزارز اول بازار را به سمت ناحیه۲۲۲۰۰ دلاری هدایت می کند.


اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالا یک روند نزولی جدید را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۲۷۵ دلار و خط روند دیده می شود.


پشتیبانی مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و SMA ۱۰۰ یک ساعته واقع است. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری می تواند جرقه اغاز یک روند نزولی بزرگ دیگر باشد. در این حالت، قیمت می تواند منطقه ۱۸۸۰۰ دلاری را تاچ کند.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.


RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.


حمایت های اصلی: ۲۰۲۷۵ و ۲۰۰۰۰ دلار


مقاومت های اصلی: ۲۰۹۰۰، ۲۱۰۰۰ و ۲۲۰۰۰ دلاراین مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0