بورس پرس
1401/09/17
00:00
معاملات مشکوک استقلال، دو قطعه ساز، دو شرکت دارویی + ۱۰ نماد

در روز افت ۶.۵ هزار واحدی شاخص، استقلال، دو قطعه ساز ، دو شرکت دارویی به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، معاملات آخرین روز کاری این هفته بازار سهام با گرایش به نمادهای خودرویی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۶۵۷۳ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۴۰۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۵ و ۸.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به سایپا با داد و ستد ۱.۶ میلیارد سهم و ایران خودرو، گسترس سرمایه گذاری ایران خودرو، شستا به همراه سرمایه گذاری سایپا با تقاضای ۷۹۰ ، ۴۴۷، ۴۰۲ و ۲۱۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۳ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، استقلال شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه با افت اندک قیمت سهام و صف خرید ، شاهد داد و ستد ۶۴.۷ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری بوعلی، خط دریا بندر ، فولاد خراسان، پخش رازی، بیمه نوین، سپیدار سیستم آسیا، کمک فرن ایندامین سایپا، کابل البرز، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی ، فارسیت اهواز، درخشان تهران، تامین ماسه ریخته گری، داروسازی اسوه و بنیان دیزل، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور استقلال، دو قطعه ساز ، دو شرکت دارویی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0