آکادمی هلاکویی
1400/03/20
11:00
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۲۰ خرداد

اتریوم توانست بالاتر از سطح ۲۴۵۰ دلار قرار…

اتریوم توانست بالاتر از سطح ۲۴۵۰ دلار قرار گرفته و حرکت صعودی خود را ادامه دهد. ETH سطح مقاومت ۲۵۰۰ و ۲۵۵۰ دلار را شکست و به یک منطقه مثبت وارد شد.


به دنبال این حرکت، قیمت بالاتر از سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۸۵۰ دلار به کف قیمت ۲۳۱۰ دلار شکسته شد، از سطح ۲۶۰۰ دلار گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) قرار گرفت. با این حال، نتوانست بالاتر از ۲۶۰۰ دلار ثابت باقی بماند.


این ارز رمزپایه پیشرو هم اکنون با قیمتی زیر سطح ۲۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) معامله می شود. به نظر می رسد در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD یک خط روند صعودی با حمایتی نزدیک به ۲۵۰۰ دلار در حال تشکیل باشد.


نمودار اتر 1 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 20 خرداد

در روند صعودی، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۶۵۰ دلار قرار دارد. مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به تراز ۲۶۵۰ دلار و سطح اصلاحی ۶۱.۸٪ فیبوناچی حرکت نزولی ۲۸۵۰ دلار به ۲۳۱۰ دلار می باشد.


شکست صعودی قیمت بالاتر از سطوح ۲۶۰۰ و ۲۶۵۰ دلار می تواند در کوتاه مدت با آغاز یک روند افزایشی قدرتمند همراه شود. در این حالت، مقاومت اصلی می تواند در تراز ۲۷۲۰ دلار قرار بگیرد. در صورت عبور از این مقاومت، احتمال لمس مجدد تراز ۲۸۸۰ دلار قوت می گیرد.


اگر اتریوم نتواند سطوح مقاومتی ۲۶۰۰ و ۲۶۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد، با احتمال یک اصلاح نزولی تازه روبرو می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۵۵۰ دلار خواهد بود.


اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۵۰۰ دلار و خط روند می باشد. شکست نزولی زیر این خط روند می تواند فشار فروش را افزایش داده و اتر را به سمت تراز ۲۴۰۰ دلار سوق دهد.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در حال حاضر نزدیک به سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۲۵۰۰ دلار


مقاومت اصلی: ۲۶۵۰ دلاراین مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0