کارگزاری آبان
1399/08/28
15:52
#گزارش_روزانه_بازار روندی صعودی که در یک هفته اخیر در بازار سرمایه آغاز شده، امروز هم ادامه یافت و شاهد اقبال سرمایه گذاران به سهم های بزرگ و شاخص ...

#گزارش_روزانه_بازار


روندی صعودی که در یک هفته اخیر در بازار سرمایه آغاز شده، امروز هم ادامه یافت و شاهد اقبال سرمایه گذاران به سهم های بزرگ و شاخص ساز از جمله شپنا شتران شستا خساپا و فملی بودیم. کمتر از نیم ساعت پس از شروع معاملات سهم های بزرگ گروه بانکی، فولادی، و هلدینگ های بزرگ و چند رشته ایی همگی با افزایش تقاضا به صف خرید رسیدند. در آخرین روز معاملاتی آبان ماه شاخص کل با ۴۸ هزار واحد افزایش (معادل ۳.۵ درصد) به ۱ میلیون ۳۴۵ هزار واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس (با حذف معاملات اوراق درآمد ثابت) حدودا ۱۲ هزار میلیارد تومان بود که همچنان بالاتر از سطح ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و مثبت ارزیابی میشود.


با آغاز تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت خبرهایی از حذف دلار ۴,۲۰۰ تومانی اینبار از زبان وزیر صمت بگوش میرسد. تاکنون چندین بار شایعه حذف ارز ترجیحی در بازار منتشر شده اما هر بار مورد تکذیب قرار گرفته است. با نزدیک شدن به پایان فعالیت دولت دوازدهم این انتظار وجود دارد که ارز ترجیحی که میراث این دولت بوده قبل از پایان کار همین دولت حذف شود تا تعهدی متوجه دولت آینده نشود. امروز رییس سازمان برنامه و بودجه هم اعلام کرد که نرخ ارز در لایحه بودجه سال آینده ۱۱ هزار و پانصد تومان در نظر گرفتیم. گروه دارویی و سه نماد غبشهر، بهپاک و غمارگ سازنده روغن نباتی شرکت هایی هستند که تاثیر مثبت از حذف ارز ترجیحی میگرند. متاثر از این اخبار گروه دارو و نمادهای سازنده روغن نباتی امروز با رشد تقاضا عمدتا در صف خرید معامله میشدند.
انتهای خبر

0
0