پایگاه خبری انتخاب
1401/08/01
08:12
شی جین پینگ برای سومین بار به عنوان رئیس جمهور چین برگزیده شد حزب حاکم کمونیست چین روز شنبه کنگره خود را در تالار بزرگ مردم با چندین اصلاحیه در قان...

شی جین پینگ برای سومین بار به عنوان رئیس جمهور چین برگزیده شد


حزب حاکم کمونیست چین روز شنبه کنگره خود را در تالار بزرگ مردم با چندین اصلاحیه در قانون اساسی حزب به پایان رساند که موقعیت رئیس جمهور شی جین پینگ به عنوان رهبر چین و به اعتقاد پکن، جایگاه این کشور در جهان را تقویت می کند.
«کلاب هاوس» در اینترنت ثابت هم فیلتر شد


بررسی ها نشان می‌دهد که شبکه اجتماعی گفتگو محور کلاب هاوس به طور کلی هم در شبکه اینترنت ثابت و هم سیار فیلتر شده. این پلتفرم پیش‌تر روی اینترنت سیار با اختلال همراه بود اما از روز گذشته در بستر اینترنت ثابت نیز امکان استفاده از آن نیست.
فوت ناگهانی یک دانش آموز در مدرسه‌ای در کرج


یک دانش آموز پسر مقطع متوسطه اول دبیرستان سوم شعبان کرج روز شنبه پس از انتقال از مدرسه به یکی از مراکز درمانی کرج با وجود تلاش پرسنل اورژانس درگذشت. رحمت الله نژاد رییس آموزش و پرورش ناحیه سه کرج گفت: جزییات پزشکی فوت این دانش آموز که در مقطع متوسطه اول تحصیل می کرده در دست بررسی است .
پایان شایعه حذف ایران از جام جهانی فوتبال


در حالی که پیش‌تر برخی رسانه‌ها شایعاتی مبنی بر تصمیم فیفا برای بررسی حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی مطرح کرده بودند، در نشست اخیر فیفا درباره این مساله هیچ بحثی صورت نگرفت و اعضا صحبتی درباره ایران نداشتند.
خارج کردن رهبر سابق چین از مراسم کنگره حزب کمونیست


مقام‌های چینی به طور غیر منتظره، هو جین‌تائو رهبر سابق چین را از مراسم اختتامیه کنگره حزب کمونیست در پکن خارج کردند. هو جین‌تائو، در سالن بزرگ مردم در کنار شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین نشسته بود که مقامات به او نزدیک شدند و بازوی او را گرفتند و او را از تالار بردند. هو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ رئیس‌جمهور چین بود. در زمان ریاست‌جمهوری هو، شی جین‌پینگ، رییس جمهور فعلی معاون او بود.
انتقاد معاون وزیر کشور از خطبه‌های مولوی عبدالحمید


مجید میراحمدی معاون سیاسی وزیر کشور درباره حوادث جمعه زاهدان گفت: خطبه‌های دیروز مولوی عبدالحمید تحریک‌آمیز بود و متاسفانه بعد از خطبه‌های او حدود ۱۵۰ نفر از اراذل و اوباش با سوء استفاده از صحبت‌های او به اموال مردم، خودرو‌های شخصی، مغازه‌های مردم و به اموال اهل سنت حمله کردند، ولی به سرعت کنترل شده و اوضاع آرام شد.
🆔 @Entekhab_irانتهای خبر

0
0