اقتصاد آنلاین
1399/08/18
10:03
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/حجم صفوف فروش نسبت به روز گذشته ۶برابر شد!

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۶ هزار و ۹۰۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری بیش از سایرین بود و همچنین سهام بانک آینده ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی ؛ در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۷هزار و ۴۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶هزار و ۹۰۰میلیارد تومان می‌رسد.


تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش « وآیند »، « فولاد » و « دی » به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۴۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «ولپارس»، «جوین» و «بمیلا» در نوبت انتظار است.


ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۰۰میلیارد تومان (۸۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار و ۴۰۰میلیارد تومان (۳۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف لیزینگ پارسیان (ولپارس) به ۶.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.


«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۲۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۱۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «تجارت عمده‌فروشی» با تقاضای ۵۵میلیارد تومانی همراه است.


این جدول حدود ۳۱درصد از هشت هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۷۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۶۲درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۶۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.


صفهای_خرید_و_فروش_بورس_و_فرابورس_99_08_18
نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.18

انتهای خبر

0
0