بااقتصاد
1401/03/14
22:15
بانک‌های خصوصی از عرضه اموال مازاد در بورس استقبال می‌کنند

رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی می‌گوید بانک‌های خصوصی از فروش اموال مازاد در بورس استقبال می‌کنند و به فکر تاسیس صندوق املاک ، زمین و ساختمان هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، "کورش پرویزیان" درباره تمهیدات بانک‌ها برای عرضه املاک و اموال مازاد در بورس کالای ایران، اعلام کرد: ارزیابی‌ها نسبت به عرضه املاک و اموال مازاد در بورس مثبت است.


وی در رابطه با مزیت فروش اموال و املاک مازاد در بورس کالا، گفت: مزیت برجسته فروش و واگذاری اموال و املاک در این بازار شفافیت در فرآیند معاملات است.


مدیرعامل بانک پارسیان دسترسی همه افراد برای حضور در معاملات بورس کالا را امکان‌پذیر اعلام کرد و اظهار داشت: درواقع به دلیل حضور ارکان منضبط و ناظر در بورس‌ها، واگذاری و فروش اموال و املاک مازاد شفاف و دقیق است.


پرویزیان با اشاره به اینکه بیشتر بانک‌ها علاقه‌مند به واگذاری اموال و دارایی‌های خود از شیوه‌های مختلف هستند، خاطرنشان کرد: قانون هم در راستای حمایت از تولید به بانک‌ها کمک کرده که انگیزه بیشتری برای فروش املاک و اموال مازاد پیدا کنند.


به گفته رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، به‌طور مثال یکی از بانک‌های خصوصی در زمینه تاسیس و بهره‌برداری از صندوق‌های املاک و زمین و ساختمان در بورس اقدام کرده است.


وی با بیان اینکه بانک‌ها حتی با استفاده از فناوری‌های جدید بلاک‌چین و توکنایز کردن (فرآیند تبدیل دارایی‌های فیزیکی و غیر فیزیکی) به توکن‌های دیجیتالی در بلاک‌چین به دنبال فروش املاک و اموال مازاد هستند، تصریح کرد: هدف بانک‌ها از این اقدام، ایجاد ارزش‌افزوده برای بانک‌ها و سهامداران خود است.


پرویزیان با بیان اینکه بانک‌ها از طریق مزایده و تشکیل صندوق‌های املاک به دنبال واگذاری اموال مازاد هستند، گفت: بخش اعظمی از اموال و دارایی‌های مازاد به شکل تملیکی و در ازای وصول مطالبات به بانک واگذارشده که بانک‌ها با آماده‌سازی و عرضه این اموال مازاد به دنبال تبدیل این اموال به دارایی‌های نقد هستند.


رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی سیاست بانک‌های دولتی و نیز بانک‌های خصوصی، تزریق منابع و اعتبار دهی به امور زیربنایی و توسعه‌ای کشور است./ایرناانتهای خبر

0
0