اقتصاد آنلاین
1399/08/25
13:27
پیش‌بینی قیمت طلا در روز‌های پیش رو/ مردم برای خرید و فروش طلا دست نگه داشتند

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند نزولی بازار طلا گفت: قیمت طلا و سکه از روز گذشته وارد مدار کاهشی شده است که به نظر می‌رسد این روند ادامه‌دار باشد.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی ؛ نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: با توجه به افت نرخ ارز و ریزش بهای انس جهانی، قیمت‌ها در بازار طلا از روز گذشته با کاهش همراه شد؛ ضمن اینکه حجم تقاضا برای خرید و فروش طلا و سکه نیز به شدت پایین آمده است .


او ادامه داد: در این شرایط که بازار دچار ریزش قیمت شده، مردم ریسک خرید و فروش را نمی‌پذیرند از همین رو فعلا نظاره‌گر هستند.


به گفته بذرافشان، با توجه به کاهش بهای انس و خبرهای مربوط به کشف واکسن کرونا که در بازارهای جهانی تاثیرگذار است، به نظر می‌رسد روند کاهش بازار طلا ادامه دار باشد .


مردم در خرید آنلاین احتیاط کنند

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر درباره خرید و فروش آنلاین طلا تاکید کرد: با توجه به اینکه طی هفته‌های گذشته مشکلاتی مربوط به خریدهای آنلاین طلا و سکه به وجود آمده بود، توصیه می‌کنیم که مردم وارد این فضا نشوند چراکه ممکن است با مشکلات فنی و عیاری طلا و سکه مواجه شوند.


بذرافشان اضافه کرد: همچنین توصیه می‌شود که مردم به خرید طلای دست دوم نیز ورود نکنند و تاکید ما این است که مصنوعات طلا و سکه را از واحدهایی که دارای جواز اتحادیه هستند، تهیه کنند.


قیمت طلا و سکه ۲۵آبان ماه۹۹

این فعال بازار طلا با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در ساعت (۱۳:۲۰) امروز، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با حدود ۶۰۰هزار تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به ۱۲میلیون و ۳۰۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار تومان رسیده است.


در این زمینه بخوانید:


حال‌وهوای بازار طلا در اولین روز هفته

بذرافشان اضافه کرد: همچنین قیمت نیم سکه در بازار امروز شش میلیون و ۸۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۶۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۶۰۰هزار تومان است؛ هرگرم طلای ۱۸عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۱۸۵هزار تومان معامله می‌شود.


انتهای خبر

0
0