بورس پرس
1399/08/25
10:45
پاسخ سازمان بورس به انتقادات بازارگردانی / قرارداد ۲۰۰ شرکت و تخلف ۲۰ مدیر

سازمان بورس به انتقادات عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس پاسخ داد و اعلام کرد بیش از ۲۰۰ شرکت قرارداد بازارگردانی را امضاء و ۲۰ شرکت هم تمدید نکردند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، سازمان بورس در واکنش به انتقادات اخیر محسن علیزاده درباره مواردی مانند تخلف برخی حقوقی ها در بازارگردانی سهام و لزوم معرفی به قوه قضاییه و مجلس ، کوتاهی در استفاده از ابزارها و عدم تغییر دامنه نوسان و حجم مبنا اعلام کرد: پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی،ل اجرای دقیق این مصوبه در دستور کار قرار گرفته است.


در خصوص بازارگردانی نیز به موجب آیین نامه حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران و سهامداران، داشتن رکن بازارگردانی موثر از سوی ناشر و سهامداران شرکت‌ها جزء الزامات پذیرش شرکت‌ها است.


در همین راستا پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی، سازمان بورس، اجرای دقیق این مصوبه را در دستور کار قرار داد به طوری که از ۳۳۰ شرکت، بیش از ۲۰۰ شرکت قرارداد بازارگردانی امضاء کرده‌اند. حدود ۲۰ شرکت این قرارداد را تمدید نکردند که مستوجب جریمه‌های مالی و برخورد هستند. بیش از ۶۰ رای تخلفاتی نیز در موضوع بازارگردانی صادر شده است.


سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن استقبال از انتقادهای منصفانه و پیشنهادهای سازنده، امیدوار است از طریق هم‌افزایی ملی و تقویت فضای حرکت در مسیر کارشناسی، امکان تثبیت و رشد شاخص‌ها فراهم آید.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0