پایگاه خبری انتخاب
1401/06/02
08:36
#صبحانه_خبری، ۲ شهریور ۱۴۰۱؛ از درگذشت «مرد هزار صدای دوبله ایران» تا رای دادگاه کلن درباره پیکر «ابتهاج» در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ س...

#صبحانه_خبری، ۲ شهریور ۱۴۰۱؛ از درگذشت «مرد هزار صدای دوبله ایران» تا رای دادگاه کلن درباره پیکر «ابتهاج»
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید
دادگاه کلن به نفع انتقال پیکر «ابتهاج» به ایران رای داد


یلدا ابتهاج دختر هوشنگ ابتهاج در صفحه اینستاگرام خود نوشت: با خرسندی آگاهی یافتیم که قاضی شعبه رسیدگی کننده دادگاه کلن رای خود را در زمینه انتقال پیکر پدرم، امیر هوشنگ ابتهاج به ایران برای خاکسپاری در آرامگاه ابدیش، باغ محتشم رشت صادر کرد.
کسی که مانع رفاه مردم می شود را در حلقه مشاورانت قرار نده


سید حسن خمینی در تجدید میثاق رییس جمهور و اعضای دولت با آرمان‌های امام راحل گفت: حضرت امیر به مالک اشتر می فرمایند داخل نکن در حلقه مشاورانت: بخیل را، بخیلی که فضل را از تو و مردم برمی گرداند. به زبان امروزی بگوییم...هر کسی که ریشه ای در بخل دارد و مانع رفاه می شود، اینها به تو وعده ای فقر می دهند.
معاون وزیر ارشاد: من نماینده هنرمندان نیستم، نماینده دولت جمهوری اسلامی هستم


محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اینکه هنرمندان بگویند نماینده ما هستید، چنین موضوعی صحت ندارد. برخی از هنرمندان علاقه‌مند به یارکشی هستند، من نماینده هنرمندان نیستم، نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران هستم و باید منویات آن را اجرا کنم.
پلیس: مگر در خودرو‌ها تی ان تی قرار داشت؟


سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور گفت: اخیرا تصادفی بین ۲ خودرو پژو رخ داد که ۹ نفر در این ۲ خودرو کامل سوختند مگر در این خودرو‌ها تی ان تی قرار داشت؟ او گفت: صنعت خودرویی ما مناسب و ایمن نیست. اگر صنعت خودروسازی کشور را با ۴ خودرو ساز دنیا در حوزه زیبایی، ایمنی، کیفیت و ابزار خودرو مقایسه کنیم خودروساز های داخلی کدام یک را دارند؟ بنابراین صنعت خودروسازی کشور مناسب نیست و خودروساز ها در این بخش نا ایمن هستند.
بورل: اکثر طرف‌های برجام با پیشنهاد اتحادیه اروپا موافق هستند


جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت اکثر کشورهایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران حضور دارند، با پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) موافق هستند. بورل گفت «بیشتر آنها موافق هستند» اما او هنوز هنوز پاسخی از آمریکا دریافت نکرده است.
درگذشت «مرد هزار صدای دوبله ایران»


منوچهر اسماعیلی دوبلور هنرمند، پیشکسوت و معروف به مرد هزار صدای دوبله ایران درگذشت. او به صحبت کردن به جای چند شخصیت در یک فیلم با صداهای متنوع و تیپ گویی (صحبت با صداهای مختلف) شهرت دارد. در سریال «هزاردستان اسماعیلی همزمان به جای شعبان (محمدعلی کشاورز)، رضا تفنگچی (جمشید مشایخی)، هزاردستان (عزت‌الله انتظامی) و جمشید لایق صحبت کرد.
هیچ توافقی قبل از مختومه شدن پرونده آژانس علیه ایران اجرا نخواهد شد


مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران گفت: هیچ توافقی قبل از بسته شدن دائمی پرونده اتهامات نادرست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه هسته‌ای ایران اجرا نخواهد شد.پیشتر گروسی دبیرکل آژانس گفته بود حاضر نیست پرونده ایران را به خاطر مسائل سیاسی ببندد.
وضعیت مبهم مهدی تاج


ایسنا نوشته است که بررسی‌های این خبرگزازی نشان می‌دهد نهادهای قضایی و امنیتی که صلاحیت نامزدها را بررسی می‌کنند، تاکنون میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی را برای حضور در انتخابات این فدراسیون که هشتم شهریور برگزار می‌شود تایید کرده‌اند و فعلا وضعیت مهدی تاج روشن نیست. اما محمد حسین حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: با توجه به گمانه زنی ها و حاشیه های بوجود آمده در خصوص تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال تا کنون هیچ عدم احراز صلاحیتی از هیچ نهادی به این حراست که مسئول پیگیری اینگونه مکاتبات است واصل نشده است.
زمستان امسال هم کسری گاز خواهیم داشت


جواد اوجی وزیر نفت با بیان اینکه زمستان امسال هم کسری گاز وجود دارد، افزود: با این حال با تدابیر اندیشیده‌شده و تجربه پارسال تلاش می‌شود مردم به‌ویژه در بخش خانگی مشکلی نداشته باشند.
زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان


علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در خصوص زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی، اظهار کرد: عقب‌افتادگی ۵ ماه گذشته (از فروردین تا مرداد) قرار است از مهرماه به مرور پرداخت شود.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0