اقتصاد نیوز
1399/09/23
13:35
سهم های پرتقاضا و سودآور بورس یکشنبه

اقتصاد نیوز : امروز قیمت سهام شرکت پتروشیمی نوری ۱۴ درصد افزایش یافت و بالاترین رشد قیمتی بورس را داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس ۱۱ هزار و ۷۰۰ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ۸۲۰ واحد پایین آمد و در رقم ۴۵۶ هزار و ۳۱۰ واحد ایستاد.


عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات روز یکشنبه، ارزش صف‌های خرید ۲ هزار و ۸۷ میلیارد تومان شد که نسبت به روز شنبه افزایش ۶ درصدی را نشان می‌دهد. ارزش صف‌های فروش نیز ۶۱ درصد افزایش یافت و به رقم ۵۵۹ میلیارد تومان رسید.


در پایان معاملات امروز، شرکت پتروشیمی بوعلی با صف خرید ۶۱۰ میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از بوعلی، وپارس (بانک پارسیان) و وکبهمن (مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن) بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین صف فروش به نمادهای انرژی۱ (نهادهای مالی بورس انرژی)، وسینا (بانک سینا) و پدرخش (شرکت درخشان ایران) تعلق داشت.


سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد معاملاتی فملی) بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس تهران داشت و به تنهایی شاخص بورس را ۳ هزار و ۲۷۱ واحد پایین کشید. پس از فملی، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و ایران خودرو (با نماد معاملاتی خودرو) بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند.


بیشترین رشد قیمت

امروز قیمت سهام شرکت پتروشیمی نوری ۱۴ درصد افزایش یافت و بالاترین رشد قیمتی بورس را داشت. پس از نوری، ماشین سازی اراک (فاراک) و شرکت بهنوش ایران (غبهنوش) بیشترین رشد قیمت را داشتند و در فرابورس نیز سهام شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره (زدشت)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) و دارویی ره‌آورد تامین (درهآور) بیشترین رشد قیمتی را داشتند.گزارش اکوایران از بورس امروز را ببینید:


انتهای خبر

0
0