بورس پرس
1400/10/30
00:00
معاملات مشکوک دو سهم دارویی، سه شرکت از گروه فلزات اساسی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۳۴۸۳ واحدی شاخص، دو سهم دارویی، سه شرکت از گروه فلزات اساسی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان و گرایش منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۳۴۸۳ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۲۷۹ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۱ و ۳.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، ذوب آهن، ملی مس، سایپا به همراه پالایشگاه اصفهان با تقاضای ۲۵۹، ۲۲۸، ۱۹۵، ۱۴۷ و ۱۳۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۷ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، روان فن آور شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۵ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۵.۸ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کاشی صدف سرام استقلال آباده، دارویی لقمان، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی ، معادن منگنز، کارت اعتباری ایران کیش، پشم بافی توس ، احیاء صنایع خراسان ، ذوب آهن، پخش هجرت ، فولاد امیر کبیر کاشان، بیمه میهن، آهن و فولاد ارفع، صنایع و معادن احیاء سپاهان و قند قزوین، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو سهم دارویی، سه شرکت از گروه فلزات اساسی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0