سنا
1401/02/26
07:53
تجلیل از برترین‌ها در بورس کالا

در نخستین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا از ۵ چهره و ۴۰ شرکت برتر تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، نخستین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران با حضور مقامات و مسئولان دولتی و بخش خصوصی برگزار و در این مراسم از ۵ چهره تاثیرگذار و پیشکسوت حوزه کالایی و همینطور ۴۰ شرکت تقدیر شد.


در این مراسم از محمدرضا پورابراهیمی، مهدی کرباسیان ، مصطفی طاهری، اردشیر سعد محمدی و محمد رضوانی فر به عنوان چهره های برتر تقدیر به عمل آمد.


علاوه بر تقدیر از چهره ها، شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، شرکت ملی صنایع مس ایران، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و پالایش نفت اصفهان ۵ شرکت برتر به لحاظ ارزشی شناخته شدند.


همچنین شرکت‌های برتر در حوزه پتروشیمی شامل پتروشیمی شهید تندگویان، پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی شازند و پتروشیمی بیستون بودند که با اهدا لوح سپاس و تندیس از آنها تجلیل شد.


شرکت پارس فولاد سبزوار و سرمایه گذاری سیمان تامین دو شرکت عرضه کننده پیشرو و شرکت های ورق خودروی چهار محال و بختیاری، معدنی و صنعتی چادرملو، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، فولاد سیرجان ایرانیان و نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد ۵ شرکت با بیشترین رشد افزایش حجم و ارزش معاملات بودند که تندیس و لوح یادبود این مراسم را از آن خود کردند.


انجمن های برتر که همراهی خوبی با بورس کالا در افزایش شفافیت و کشف نرخ عادلانه کالاها داشتند شامل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و انجمن سنگ آهن بودند که از آن‌ها نیز تجلیل شد.


براساس این گزارش، مجتمع جهان فولاد سیرجان، آهن و فولاد ارفع، فولاد کاوه جنوب کیش، مجتمع فولاد خراسان و صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه۵ مجتمع فولادی بودند که نسبت فروش داخلی بالایی داشتند.


در این مراسم همچنین از بانک ملت به عنوان پیشرو در ارائه خدمات به مشتریان و عرضه کنندگان بورس کالا و دارای بالاترین ارزش تراکنش‌های تسویه شده تجلیل شد.


هلدینگ های برتری که در این مراسم لوح گرفتند و از آنها تقدیر شد شامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس،شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) و شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بودند.


نفتی جی به عنوان خریدا و فروشنده برتر و گیل راد شمال به عنوان بزرگترین خریدار بورس کالا معرفی شد.


شرکت تعاونی تامین نیاز ملامین استان یزد به عنوان تعاونی برتر، توسعه آهن و فولاد گل گهر بزرگترین عرضه کننده آهن اسفنجی، معدنی و صنعتی گل گهر و صنعتی و معدنی اپال پارسیان به عنوان بزرگترین عرضه کنندگان گندله، پتروشیمی کارون به عنوان بزرگترین عرضه کننده دانش بنیان از نظر حجم و ارزش معاملات، نویدزرشیمی به عنوان بزرگترین شرکت عرضه کننده ۱۰۰ درصد خصوصی و شرکت پلی اکریل به عنوان شرکت پیشرو در صنعت پایین دست معرفی شدند.


شرکت معدنی املاح ایران به دلیل عرضه کامل فروش داخل بدون الزام حاکمیتی در بورس کالا مورد تقدیر قرار گرفت و از شرکت نفت سپاهان به عنوان بزرگترین عرضه کننده از نظر ارزش معاملات و اولین عرضه کننده روغن پایه و روغن موتور در بورس که باعث شکل گیری این بازار در بورس شد نیز تجلیل به عمل آمد.


انتهای خبر

0
0