آکادمی هلاکویی
1401/02/23
15:20
بنیانگذار FTX می گوید زمان تعریف مجدد عبارت استیبل کوین، فرا رسیده است

ساموئل بنکمن-فرید(Samuel Bankman-Fried)، بنیانگذار FTX، که با حروف…

ساموئل بنکمن-فرید(Samuel Bankman-Fried)، بنیانگذار FTX، که با حروف اول نام خود SBF نیز شناخته می شود، اوایل امروز در توییتی درباره اینکه چگونه استیبل کوین ها می توانند معانی مختلفی داشته باشند، نوشت. او در تاپیک توییتر سه تعریف مختلف را با مثال شرح داد.


میلیاردر جوان کریپتو می گوید: “یکی از معنی هایی که می تواند داشته باشد این است: استیبل کوین با حمایت ۱:۱ دلار در یک حساب بانکی ایالات متحده. این همان چیزی است که پیش‌نویس‌های فعلی مقررات ایالات متحده به‌عنوان گام اول به دنبال صدور مجوزش هستند.”


00 FTX Founder Says 298x300 - بنیانگذار FTX می گوید زمان تعریف مجدد عبارت استیبل کوین، فرا رسیده است

این کارآفرین ادامه داد: “موضوع دیگر این است استیبل‌کوین‌ها با پشتوانه ۱:۱ دارایی‌های بدهی نقدی، خزانه‌داری ها و دلار است.” او توضیح داد که این به معنای ریسک قیمت غیرصفر است، اما به طور کلی آنها بسیار نزدیک به ۱ دلار می مانند زیرا می توانند بازخرید شوند. سپس SBF به مثال USDTها اشاره کرد و توضیح داد که چگونه در طول این سقوط فعلی در چند درصد از ۱ دلار باقی مانده است.


سومین تعریف ارائه شده توسط کارآفرین جوان این بود: استیبل کوین با پشتوانه ۱:۱ توسط یک دارایی بسیار ناپایدار. او گفت که اینها استیبل کوین های الگوریتمی هستند. SBF از UST به عنوان مثال برای این دسته خاص استفاده می کند.


“در واقع ما نباید برای همه این موارد از یک کلمه استفاده کنیم. آنچه ما «استیبل کوین‌های الگوریتمی» می‌نامیم، به همان شکلی که استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات هستند، واقعا پایدار نیستند. آنها بیشتر شبیه محصولات ساختاریافته هستند و اگر بخواهند خطر را توجیه کنند، به موارد مثبت نیاز دارند.”


SBF معتقد است که حتی اگر افراد در فضای رمزارز از قبل از این تفاوت ها آگاه باشند، ممکن است در فضای سیاست گذاری اینطور نباشد.


پاسخ ها به موضوع SBF مختلف بود. برخی از کاربران با او موافقت کردند و گفتند: “دیروز دقیقا به همین فکر می کردم و خیلی درست است.” اظهارات دیگران چندان حمایتی نبود و برخی حتی این پست را مزخرف خواندند.


SBF سه سال پیش FTX را به عنوان یک بورس مشتقه با هدف معامله گران جدی تاسیس کرد. امروز، ارزش این شرکت ۳۲ میلیارد دلار است. جالب اینجاست که SBF به طور گسترده به عنوان یک چهره قابل اعتماد در فضای کریپتو و شخصی که سیاست گذاران تمایل بیشتری به تعامل با او دارند، دیده می شود.


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: coinquora


انتهای خبر

0
0