ذره‌بین بازار
1399/09/30
12:18
📢پیشنهاد صادرات 60 درصدی در جلسه با وزیر صمت همفکران - سید رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران: 🔹در آخرین جلسه انجمن فولاد ب...

📢پیشنهاد صادرات ۶۰ درصدی در جلسه با وزیر صمت


همفکران - سید رضا شهرستانی عضو هییت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:


🔹در آخرین جلسه انجمن فولاد با وزیر صنعت مذاکرات خوبی انجام شد و وی در جریان جزییات تقاضای داخل و میزان تولید قرار گرفت و بر همین اساس قرار بر این شد که ۶۰ درصد صادرات را انجام دهیم و ۴۰ درصد در بازار داخل فروش برود.


🔹در حال حاضر ۲۰ میلیون تن تولید اسلب و طویل داریم که ۱۰ میلیون تن آن را نوردی ها مصرف می کنند که از این ۱۰ میلیون هم ۲.۵ میلیون تن صادر می شود.


🔹 بر همین اساس ۵۰ درصد تولید شمش مازاد بوده و امکان صادرات داریم.


🔹از سویی دیگر برخی شرکت هایی که خودشان کوره های القایی دارند و ۵.۲ میلیون تن تولید دارند و لذا ۵ میلیون تن دیگر نیز از این محل مازاد است که مجموع آن ۱۵ میلیون تن می شود. ۵ میلیون این حجم که کوره های قوی برای تولید داخل است و باقی مازاد هم صادر می شود.


🔹بر همین اساس و برای اطمینان خاطر درخواست دادیم تا امکان صادرات ۶۰ درصدی خارج از بورس کالا و فروش ۴۰ درصدی در بورس کالا برای فولادی فراهم شود چراکه با توجه به افزایش قیمت ها در بازارهای جهانی باید از این فرصت نهایت استفاده را درجهت ارزآوری برای کشور ببریم.


🔹در معاملات دیروز بر اساس شیوه نامه زنجیره فولاد عمل شده و محصولات در بورس کالا عرضه شد ولی مقرر شده تا وزیر صنعت طی روزهای آتی تصمیم های جدید خود را در خصوص این موضوع بر مبنای مذاکراتی که داشتیم اعلام کند.انتهای خبر

0
0