بورس پرس
1399/09/23
13:49
وعده وزیر بهداشت به تولید واکسن تا بهار و ادعای صحیح ترین آمار جهان

وزیر بهداشت با وعده تولید و عرضه واکسن ایرانی کرونا تا بهار سال آینده و ادعای صحیح ترین آمار جهان ، گفت :برخلاف برخی ادعاها ، ایران نه در رتبه ۱۲ مرگ و میر بلکه در رده ۳۱ جهان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، سعید نمکی گفت: باید با تلاش هر چه بیشتر از آمار ورودی بیمارستان ها و مرگ و میر ناشی از کرونا بکاهیم. کرونا با تپش قلب مردم دخیل شده و بسیار نیازمند تحلیل و تفسیر نیست بلکه باید از ابتلا بیماری کم کرد .


وی افزود: اردیبهشت و در اوج تحریم و بدترین شرایط، میزان آمار مرگ و میر کرونا به ۳۰ تا ۴۰ نفر رسید اما مجددا" عنان از دست خارج شد و پیک دوم و سوم رخ نداد. برخلاف برخی ادعاها ، ایران نه تنها در رتبه ۱۲ مرگ و میر بلکه در رده ۳۱ جهان قرار دارد.


این مقام مسیول ادامه داد: کشورهایی مانند انگلیس و آلمان با وجود زیرساخت های آماده برای خدمت رسانی ، مرگ بیش از ۵۰۰ نفر را تجربه کرده اند. بر اساس پیس بینی ها ایران در این ماه باید روزی هزار و ۲۰۰ مرگ ناشی از کرونا داشت اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با همکاری مردم و مسیولان کمر منحنی پیک سوم شکست. تمام اقشار و گروه های مردمی به میدان مبارزه با کرونا آمده و مرگ را به ۲۰۰ نفر نزدیک کردند که حماسه ای بسیار ارزشی است. ۱۶۰ شهر قرمز داشتیم اما اکنون ۲۳ شهر قرمز داریم.


نمکی تاکید کرد: باید شب یلدا را به گونه ای متفاوت با دیگر سال ها دید. اجازه نمی دهیم هموطنان گروه هدف آزمایش واکسن شود. روزهای آینده این خبر خوش را خواهیم داد که واکسن ایرانی از معتبر ترین منابع وارد می شود. نمی گذاریم ملت ، موش آزمایشگاهی هیچ جریانی شود .


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0