رمزارز نیوز
1401/04/02
13:30
بازگشت دوباره پروژه کلاهبرداری یونیک فایننس با نام جدید!

از میان شرکت‌های هرمی جذب سرمایه، نام شرکت یونیک فایننس بیشتر از سایر شرکت‌ها برای کاربران آشناست؛ چراکه این… مطالعه مطلب ...

از میان شرکت‌های هرمی جذب سرمایه، نام شرکت یونیک فایننس بیشتر از سایر شرکت‌ها برای کاربران آشناست؛ چراکه این شرکت برای مدتی طولانی در صدر اخبار بوده و علی‌رغم هشدارهای داده‌شده و دستگیری اعضای اصلی آن، همچنان در برخی از استان‌ها شاهد فعالیت و عضوگیری محدود آن هستیم.


یونیک فایننس در طول مدت فعالیت خود توانسته بود با شگردهای متعدد و ارائه رمزارز جعلی UNQT، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه افراد را جذب کرده و مقدار قابل‌توجهی از آن را از کشور خارج کند. آبان ماه سال ۱۴۰۰ بود که وزارت اطلاعات از انهدام شبکه یونیک فایننس و دستگیری اعضای اصلی این شبکه خبر داد.


با افزایش برخوردهای قضایی با سرشاخه‌های این شرکت در داخل کشور و سخت شدن فعالیت برای آنها، گزارش شده که برخی از اعضای اصلی این مجموعه، شرکتی دیگر را با نام لاکچرینس (با آدرس وبسایت luxuriance.io) تاسیس کرده و با ادعای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، دوباره در حال جذب سپرده‌گذاران هستند. طبق گزارش‌ها، متاسفانه این شرکت جدید تاکنون اقدام به جذب بیش از ۳ هزار کاربر ایرانی در استان‌های مختلف، از جمله خراسان رضوی و یزد، کرده است. در این راستا، چندین تن از سرشاخه‌های لاکچرینس هم در یزد و مشهد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.


به گفته کارشناسان، لاکچرینس همان یونیک فایننس با شکل و قالب جدید است. وعده درآمدهای دلاری، تغییر سبک زندگی، ادعای بین‌المللی بودن و ثبت در فرانسه و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، از شگردهای فریب مخاطبان و عضوگیری توسط این شرکت به ظاهر تازه‌تاسیس است.


۲۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان فقط با ثبت نام در صرافی پینگی میتونی ۲۰۰ میلیون واحد بیبی دوج و ۱۰,۰۰۰ واحد لونا هدیه بگیری!


دریافت جایزه

انتهای خبر

0
0