کارگزاری آبان
1399/08/19
16:16
#گزارش_روزانه_بازار اگرچه امروز هم بازار سرمایه با فشار فروش آغاز به کار کرد اما در همان ابتدای بازار نمادهای بزرگ و شاخص سازی مثل فملی، وبملت، خود...

#گزارش_روزانه_بازار


اگرچه امروز هم بازار سرمایه با فشار فروش آغاز به کار کرد اما در همان ابتدای بازار نمادهای بزرگ و شاخص سازی مثل فملی، وبملت، خودرو و عموم نمادهای گروه فولاد به تعادل قیمت رسیدند در یک ساعت ابتدای بازار ارزش معاملات بورس به بیش از ۲,۵۰۰ میلیارد تومان رسید که نشان میداد بازار از حالت قفل در صف فروش خارج شده است. در طول بازار بارها شاهد تشکیل صف فروش نمادهای بزرگ و جمع شدن چندین باره صف این نمادها بودیم. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس ۱۰ هزار میلیارد تومان بود که رشد خوبی در مقایسه با روزهای ابتدای هفته دارد. از فردا محدودیت های مربوط به نوسانگیری روزانه برداشته خواهد شد و انتظار داریم از این پس نقدشوندگی سهم ها رفته رفته بهتر شود و بازار درگیر صف های فروش پرحجم نباشد.


صرافی ملی که دیروز نرخ خرید دلار را ۲۳,۲۰۰ تومان اعلام کرده بود امروز یا ۱۰۰۰ تومان افزایش ۲۴,۲۰۰ درج کرد. دلار نیما هم با ۱,۵۰۰ تومان کاهش ۲۴,۳۰۰ تومان درج شد تا فاصله قیمت اسکناس و حواله به کمترین حد برسد. در بازار آزاد دلار تحت تاثیر اخباری مبنی بر وضع تحریم های جدید در ۱۰ ماه باقیمانده از ریاست جمهوری ترامپ با رشد قیمت همراه بوده و امروز بالاتر از سطح ۲۶,۰۰۰ تومان نوسان میکرد.


گروه دارویی که دیروز با شایعه خبر حذف دلار ۴,۲۰۰ تومانی به صف خرید رسیدند امروز در دامنه مثبت بازگشایی شدند اما شدت عرضه ها مجددا این گروه را به درصد های منفی کشاند. نمادهای درازک، تیپیکو، والبر، برکت، پخش و دبالک از نمادهای مثبت گروه دارویی بودند.


در گروه بانکی در ۱۵ دقیقه پایانی بازار صف فروش وبصادر وپاسار وبملت با قدرت جمع آوری شد. نماد ونوین امروز تنها نماد مثبت گروه بانکی بود. سهم امروز با تقاضای سنگین از سوی سهامداران حقیقی به صف خرید رسید. سهمی که در گزارش اخیر توانسته ۱,۱۰۰ میلیارد تومان زیان خالص شش ماهه سال گذشته را به ۱,۲۰۰ میلیارد تومان سود خالص تبدیل کند. ۶۲۸ میلیارد تومان زیان انباشته بانک در پایان سال مالی گذشته حالا به ۴۵۲ میلیارد تومان سود انباشته تبدیل شده است. P/E ttm ونوین ۵ واحد است که کمترین در گروه بانکی محسوب میشود.


همچنین امروز کمپانی pfizer از موفقیت آمیز بودن مرحله سوم تست واکسن کرونا خبر داد. با انتشار این خبر نفت برنت با ۸ درصد رشد به سطح ۴۲ دلار رسید. مس بالای سطح ۷۰۰۰ دلار قرار گرفت. طلا بیش از ۲ درصد افت قیمت داشت و روی و آلومینیم نیز با رشد قیمت همراه شدند. بازارهای سهام آمریکا در آستانه شکست سقف تاریخی خود قرار گرفتند. با ثبت سقف های جدید قیمتی در کامودیتی ها و برگشت قیمت دلار به سطوح بالاتر از ۲۵ هزار تومان انتظار میرود از روزهای آینده از فشار عرضه بخصوص در سهام های کالایی و صادراتی کاسته شود.
انتهای خبر

0
0