بورس۲۴
1400/10/29
18:55
معرفی پربازده ترین سهم های دوران قرمز بورس

بورس ۲۴ : از ابتدای دی ماه تا پایان آن بازدهی ۱۱ صنعت مثبت بود و ۳۵ صنعت با بازدهی منفی مواجه شدند...

معرفی پربازده ترین سهم های دوران قرمز بورس

بورس۲۴ : از ابتدای دی ماه تا پایان آن بازدهی ۱۱ صنعت مثبت بود و ۳۵ صنعت با بازدهی منفی مواجه شدند.


بیشترین بازدهی مثبت به صنعت کاشی و سرامیک با ۱۰.۷ درصد تعلق داشت. صنعت محصولات چوبی با کسب بازدهی ۶.۴ درصدی در رتبه دومین پربازده ترین صنعت قرار گرفت و صنعت قند و شکر با ۶،۱ درصد بازدهی سوم شد. صنعت رایانه نیز با رشد ۲.۹ درصدی همراه شد و رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.


بازدهی صنایع خودرو و ساخت قطعات، بانک ها و موسسات، خرده فروشی، استخراج کانه های فلزی، استخراج نفت گاز، چاپ و چند رشته ای صنعتی نیز بین صفر تا یک درصد مثبت بود.


صنایع استخراج سایر معادن با ۱۸.۵ درصد، محصولات فلزی با ۱۳ درصد، ماشین آلات و تجهیزات با ۱۲.۹ درصد، محصولات کامپیوتری با ۱۲.۷ درصد و بیمه ای با ۱۱.۹ درصد رتبه یکم تا پنجم بیشترین بازدهی منفی را به دست آوردند و در صدر صنایعی قرار گرفتند که ارزش بازار آن ها در دی ماه بیشترین افت را متحمل شد.


در بین شرکت ها از مجموع ۶۸۵ شرکتی که در دی ماه معامله شدند بازدهی ۴۲۴ شرکت (۶۲درصد از کل شرکت ها) منفی بود. ۲۴۸ شرکت (۳۶ درصد از کل شرکت ها) بازدهی مثبت داشتند و بازدهی ۱۳ شرکت هم صفر بود.


بررسی های بورس۲۴ حاکی از آن است : شرکت های حفارس، وسالت، فبستم، کترام، شرنگی، خکاوه، فنفت، ونیرو، توسن، زقیام، خعمرا، تکشا، قتربت، پویا، قنیشا، غپآذر، کساوه، شسم، وفتخار و کپرور بیشترین بازدهی های مثبت را کسب کردند و شرکت های ثنظام، شلیا، شسینا، غشصفا، فالوم، حآفرین، گکیش، ثقزوی، سدبیر، سفارود، فنرژی، خفناور، شکف، خموتور، سمایه، انرژی۳، انرژی۱، حاریا، کویر و واحصا بیش از سایر سهم ها افت قیمت داشتند.


بورس
بورس
انتهای خبر

0
0