بورس پرس
1400/09/21
14:09
معاملات مشکوک یک بانک، سهم پرحاشیه، دو تامین سرمایه، "میدکو" + ۱۰ نماد

در روز افت ۲۳.۷ هزار واحدی شاخص، یک بانک، سهم پرحاشیه بورسی، دو شرکت تامین سرمایه، هلدینگ میدکو به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با تعادل میان خریداران و فروشندگان با گرایش منفی و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۳ هزار و ۷۳۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۲۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۴ و ۲.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، آذرآب، گروه بهمن به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۷۸۴، ۳۵۰، ۲۸۶، ۱۹۸ و ۱۶۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، داده پردازی ایران شرکت حاضر در بازار اول بورس با رشد ۴.۷ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴.۴ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سیمان بجنورد ، به پرداخت ملت، تولید برق عسلویه مپنا، شهد ایران ، آذرآب (سهم پرحاشیه بورسی)، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، بانک خاورمیانه، سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس ، تامین سرمایه دماوند ، جنرال مکانیک، پاکسان، گروه اقتصادی کرمان خودرو، محور خودرو (زیرمجموعه ایران خودرو) و هلدینگ میدکو معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک، سهم پرحاشیه بورسی، دو تامین سرمایه، هلدینگ میدکو به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0