اقتصاد آنلاین
1399/10/07
13:39
📌اختصاصی اقتصادآنلاین/ تغییرات قیمت مرغ در یک ماه اخیر/ آیا قیمت مرغ افزایش می‌یابد؟ 🔹در خصوص علل افزایش قیمت مرغ، عوامل متعددی ذکر می‌شود؛ برخی ا...

📌اختصاصی اقتصادآنلاین/ تغییرات قیمت مرغ در یک ماه اخیر/ آیا قیمت مرغ افزایش می‌یابد؟🔹در خصوص علل افزایش قیمت مرغ، عوامل متعددی ذکر می‌شود؛ برخی از دلالان و واسطه‌گری‌ها می‌گویند؛ بعضی ارز ترجیحی، کمبود و نیز افزایش قیمت نهاده‌ها را دلیل افزایش قیمت مرغ عنوان می‌کنند و برخی هم از نقش دعوای دولتی‌ها در افزایش قیمت مرغ یاد می‌کنند.


🔹یکی از مهم‌ترین دلایلی که از سوی مرغداران و فعالان این صنعت برای افزایش قیمت مرغ عنوان می‌شود، کمبود نهاده‌های دامی (خوراک دام و طیور) است.


🔹در پی کمبود نهاده‌های دامی، مرغداران مجبور شدند برای تداوم تولید، نهاده‌ها را با قیمتی بالاتر در بازار آزاد بخرند و در نهایت این موضوع اثر خود را روی قیمت نهایی محصول (مرغ) نشان دهد.


🔹درحالی که کنجاله سویا از آذر ماه سال گذشته ۲۷۴.۹درصد رشد داشته است؛ قیمت مرغ نسبت به سال گذشته ۵۸درصد افزایش داشته و این نشان‌دهنده ضرر برای تولیدکنندگان است.


🔹نتیجه قیمت‌گذاری و ثابت نگه داشتن قیمت به صورت دستوری چیزی جز ضرر و زیان برای تولیدکنندگان و در نهایت کمبود کالا و نیز گرانی آن نخواهد بود.🔸 برای خواندن مشروح گزارش کلیک کنید

انتهای خبر

0
0