بورس پرس
1401/04/18
11:12
دعوی شرکت دارای صف خرید علیه تخلفات مدیرعامل اسبق زیرمجموعه

شرکت حاضر در بازار پایه و دارای صف خرید از طرح دعوی در مراجع قضایی علیه مدیرعامل اسبق زیر مجموعه با استعلام از سامانه گمرک و قطعیت تخلفات گسترده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، شرکت سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین که در جریان معاملات امروز با رشد ۲.۸ درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شده از طرح دعوی در مراجع قضایی علیه مدیرعامل اسبق شرکت زیرمجموعه با استعلام از سامانه گمرک و قطعیت تخلفات گسترده خبر داد.


براین اساس، "وبرق" پیرو شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر تخلف در شرکت صانع روی زنجان اعلام کرد: با استعلام از سامانه گمرک و قطعیت تعهد ارزی و با عنایت به تخلفات گسترده داود سقایی مدیرعامل اسبق شرکت صنایع روی زنجان و صورتجلسه هیات مدیره شرکت مذکور مبنی به طرح دعوی علیه وی، شکایت از فرد مذکور و دیگر عاملین که تخلف آنها قطعی شده در مراجع قضایی در حال پیگیری و در دستور کار قرار گرفت.


بنابراین گزارش، شرکت ۱۵ تیر ماه اعلام کرده بود با توجه به تعهد ارزی ۲۸.۲ میلیون یورویی که در گزارش حسابرسی ۶ ماهه منتهی به آذر سال ۱۴۰۰ نیز به آن اشاره شده و سوء مدیریت مدیران قبلی، وارد فهرست سیاه گمرک و وزارت دارایی شده و اجازه واردات خاک از خارج ایران ندارد.


در این رابطه شرایط تامین خاک از داخل در حال بررسی است. مدیرعامل اسبق شرکت برکنار و گروه مدیریتی جدید در شرکت مستقر و اقدامات لازم جهت بهبود و اصلاح شرایط ایجاد شده در حال انجام است. با توجه به تکلیف مجمع ، کمیته حسابرسی تشکیل و در حال بررسی اسناد و مدارک مربوط به تعهد ارزی ایجاد شده هستند که در صورت اثبات قصور و قطعیت تخلف نسبت به تنظیم شکایت در مراجع قضایی از مدیران سابق و عاملین، اقدام خواهد شد.


شرکت صانع روی زنجان ۸ خرداد سال ۸۴ توسط تعدادی از نیروهای سازمان صنایع و معادن به ثبت رسید . سرمایه شرکت اکنون ۸ میلیارد تومان است و سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق ۴۹.۲ درصد سهام آن را در اختیار دارد. شمش روی تولیدی این کارخانه با درجه خلوص ۹۶.۹ تا ۹۹.۹ درصد برای تامین مواد اولیه کارخانه های مختلف داخلی و خارجی کاربرد دارد.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام
انتهای خبر

0
0