بورسینه
1399/09/23
13:04
📌اوراق سلف نفتی را می‌توان به پالایشگاه‌های داخلی ارائه داد/ طرح جاماندگان سهام عدالت در دست شورای نگهبان پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:...

📌اوراق سلف نفتی را می‌توان به پالایشگاه‌های داخلی ارایه داد/ طرح جاماندگان سهام عدالت در دست شورای نگهبانپورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:


🔹

سهام عدالت پس از تایید شورای نگهبان به همه جاماندگانی که جزء شش دهک پایین جامعه هستند ارایه خواهد شد.


🔹علی‌رغم اینکه این واگذاری از سال ۸۵، ۸۶ انجام گرفته، اما تعداد زیادی هستند که جزء مستحق‌ترین افراد بوده و از این سهام جا ماندند، مثل تحت پوشش‌های کمیته امداد یا سازمان بهزیستی، براساس آماری که گرفتیم حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افراد کمیته امداد که بخشی از آنها از روز اول جا مانده‌اند و برخی در طول مسیر اضافه نشدند.


🔹اوراق سلف نفتی نوعی استقراض است یعنی وزارت نفت برای اینکه پروژه‌هایش را عملیاتی کند از بازار سرمایه استقراض می‌کند و با سررسیدهای دو ساله، سه ساله بازپرداخت را با سود مشخصی انجام می‌دهد.


🔹ما به دولت پیشنهاد دادیم اگر می‌خواهید در راستای اوراق سلف نفتی واقعی عمل کنید، بگویید ما نفت را در قالب اوراق به مردم می‌فروشیم، اما مردم در سررسید می‌توانند این را تحویل دهند یا صادر بکنند، گفتند اگر صادرات با مشکل مواجه شد، چه کار کنیم؟ گفتیم ظرفیت پالایشگاه‌های داخلی را افزایش دهید.♦️مشروح این گزارش را در لینک زیر بخوانید:


https://www.eghtesadonline.com/n/۲TSX
انتهای خبر

0
0