بورس پرس
1401/02/19
16:19
معاملات مشکوک یک پتروشیمی، دو دارویی، دو شرکت حمل و نقلی + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۲.۹ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو سهم دارویی، زیرمجموعه سایپا، دو شرکت حمل و نقل به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با فضایی متعادل آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۲ هزار و ۹۰۴ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۴۰ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۷ و ۱۷۳.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا با داد و ستد ۱.۳ میلیارد سهم و سایپا، پارس خودرو ، ایران خودرو به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۶۸۷، ۴۹۱ ، ۴۳۳ و ۴۲۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پلاستیک شاهین شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۲۰.۳ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های شیشه قزوین، روز دارو ، دارویی البرز بالک ، پتروشیمی جم، تجهیز نیروی زنگان ، فروشگاه های افق کوروش ، ایران تایر ، تراکتور سازی ایران ، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان ، دلیجان طلایی شکوه پارس، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا ، سرمایه گذاری توسعه خوزستان، سایپا دیزل و سیمرغ ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک پتروشیمی، دو سهم دارویی ، زیرمجموعه سایپا، دو شرکت حمل و نقل به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0